Igor Lendácky Iné športy

Posledné kolo Bowling Tour v tomto roku: Na čele skupín Pavlikovský a Hegenbart

V stredu 9.12.2015 sa odohralo šieste kolo Bowling Tour mesta Poprad 2015/2016. Hralo sa na 40 stopovom mazaní, ktoré bude použité na najbližšie kolo 2.ligy. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 34 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Posledné kolo Bowling Tour v tomto roku: Na čele skupín Pavlikovský a Hegenbart

V skupine A sa najviac darilo Pavlikovskému Vladovi, ktorý vyhral základnú časť výkonom 1241 s priemerom 206,8. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1051 bol Sivák Martin pri neúčasti vo finále dvoch postupujúcich hráčov. V prvom kroku finále sa stretli Lendácky Igor 227, Sivák Martin 236 a Kožik Ľubomír 188. Ďalej postupoval Sivák. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Sivák 170 Szabo 131 a Plačko Vlado 180 a postupoval do celkového finále. V treťom finálovom kroku sa stretol Pavlikovský Vladimír s Plačkom Vladimírom. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Pavlikovský Vladimír výkonom 211 a s celkovým priemerom 207,4. Na druhom mieste skončil Plačko Vladimír výkonom 170 s priemerom 192,3 a tretí Sivák Martin s priemerom 182,1.

Skupina B: V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Turek Marian výkonom 1188 s priemerom 198. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Helebrandt Peter s výkonom 956. V prvom kroku hrali proti sebe Helebrandt 140, Karolčík 149, Niedoba 158, Bočkay Ondrej 178, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Bočkay 148, Meszároš 155, Kovalčíková 139 a Hegenbart 235, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde naňho čakal Turek ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Hegenbart Jozef výkonom 182 s celkovým priemerom 192,1 druhý skončil Turek Marian výkonom 167 s priemerom 193,5 a na treťom mieste sa umiestnil Meszároš Martin s priemerom 171,1. Najvyšší náhod 246 dosiahli hneď dvaja hráči Turek Marian v druhej hre kvalifikácie a Blažek René vo štvrtej hre. Takže Jackpot a sošku za náhod si odniesol Turek Marian.

Keďže to bolo posledné šieste kolo Jesennej časti na záver sa vyhodnocovala aj táto časť turnaja. Všetkým hráčom zo šiestich turnajov bolo škrtané najhoršie umiestnenie a tým mali šancu aj hráči, ktorí jeden turnaj vynechali.

V skupine A boil veľmi tesné bodové rozdiely. So ziskom 56 bodov na prvom mieste skončil Pavlikovský Vladimír, druhý Kožik Ľubomír získal 51 bodov a so ziskom 50 bodov skončili Blažek René a Lendácky Igor. Keďže Blažek mal viac vyšších umiestnení právom mu patrí tretia priečka.

V skupine B na prvom mieste skončil Hegenbart Jozef so ziskom 89 bodov, druhá Kovalčíková Majka získala 81 bodov a tretí skončil Meszároš Martin so ziskom 78 bodov.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme. Bolo to posledné kolo Bowling Tour v tomto roku. Stretneme sa ešte 19.12.2015 na Vianočnom turnaji Nielen 10 je Strike, so začiatkom o 9,00 hodine, ktorý bude posledným turnajom v tomto roku, na ktorý vás srdečne pozývam.