Rastislav Búgel Basketbal

Prekvapenie pod košom v Nitre: Domáci basketbalisti si poradili s Iskrou Svit

O veľké prekvapenie sa v 24.kole najvyššej slovenskej basketbalovej súťaže postarali hráči Nitry. Tí si na domácej palubovke poradili s basketbalistami zo Svitu.

Ilustračný obrázok k článku Prekvapenie pod košom v Nitre: Domáci basketbalisti si poradili s Iskrou Svit

Nitrania už od úvodu zápasu ukazovali, že v 24.kole nebudú ľahkým súperom. Útoky Svitu sa im podarilo blokovať a postupne si vypracovali mierny náskok (21:17). Hostia sa snažili o zvrat. V druhej štvrtine videli stovky divákov v nitrianskej Mestskej hale vyrovnaný basketbal. Oba tímy dokázali uhrať zhodný počet bodov (38:34).

Druhá polovica sa ani poriadne nezačala a zápas bol prerušený pre zranenie jedného z arbitrov. Po niekoľkých minútach sa však všetko znova rozbehlo. Hostia dokázali zabojovať, no náskok domácich basketbalistov iba mierne okresali. V poslednej časti sa dal očakávať nápor favorizovaných hostí zo Svitu, no zodpovedná hra domácich už zvrat nedopustila.

MBK SPU Nitra – Iskra Svit 78:69 (21:17, 17:17, 18:20, 22:15)