Marián Handzuš Hokej

Prekvapivé vyvrcholenie hodné derby 2. kola. Zápas skončil remízou

V 39. týždni mala Popradská hokejová liga na programe tri zápasy. Medzi najatraktívnejšie patril podľa očakávaní súboj dvoch favoritov.

Ilustračný obrázok k článku Prekvapivé vyvrcholenie hodné derby 2. kola. Zápas skončil remízou

V dohrávke 1. kola sa stretli Tatry so Sabres. Vyrovnaný zápas priniesol dostatok šancí, ale „Šable“ boli predsa len o niečo aktívnejšie a tak si mohli pripísať prvé body do tabuľky. V druhom zápase si favorit zápasu, Elite Forces, opäť urobil dostatočný náskok v prvej tretine a hoci sa potom chlapci zo Svitu snažili zvrátiť nepriaznivý stav stretnutia, súper si už víťazstvo nedal vziať.

V prvej tretine zápasu dvoch favoritov súťaže sa bolo na čo pozerať. Útoky sa prelievali z jednej strany na druhú s množstvom šancí. V druhej tretine Vulkán poľavil, čo „modré tigre" okamžite využili a keď v poslednom dejstve pridali siedmy gól, zdalo sa byť „vymaľované“. Opak bol však pravdou. Vulkán, trápiaci sa s koncovkou v prvých dvoch tretinách sa rozbehol a štyri minúty pred koncom vyrovnal skóre zápasu. Blue Tigers si zobrali oddychový čas a rivali sa rozišli s remízou.

1. kolo ** HC Tatry – HC Sabres 3:5 ( 1:2, 1:2, 1:1 )** Góly: Kundis, Baselides, A. Gašpar – Suchý 2, Marušinec, Dúbravský, Pavela. Vylúčenia: 3:4.

2.kolo HK Svit – HC Elite Forces 4:8 ( 0:5, 2:0, 2:3 ) Góly: Vyšňovský 2, Chmura, Depta – Baran 2, Vojtko 2, Kočiš 2, Gužiak, Kato. Vylúčenia: 3:2. ** HK Blue Tigers – HK Vulkán 7:7 ( 1:1, 5:0, 1:6 )** Góly: Slaninák 3, J. Sidor 2, Bartečko, D. Snášel – Mrukvia 3, Anovčin 2, Bukovič 2. Vylúčenia: 2:3.