Prestrelka v Žiline. O prehre Popradu rozhodla druhá tretina

Posledná Žilina si prilepšila o tri body. Poprad nezvládol druhú tretinu a po piatich góloch v sieti Nikkiläho už bolo prakticky o zápase rozhodnuté.

Ilustračný obrázok k článku Prestrelka v Žiline. O prehre Popradu rozhodla druhá tretina

Posledná Žilina vstúpila do zápasu aktívne. Krajči presnou prihrávkou našiel Ďuriša, ale brankár Nikkilä jeho tvrdý pokus zlikvidoval. V 6. minúte sa už domáci tešili, keď vyhodený puk zachytil Škoda a prestrelil fínskeho gólmana. Popradčania odpovedali v polovici tretiny vo vlastnom oslabení. Tomas našiel Koskinena a ten aj v páde prekonal Johanesa. Na konci 14. minúty kapituloval žilinský gólman druhýkrát, keď Klouda dorážal vyrazený puk po Hvilovom zakončení už do odkrytej brány. 68 sekúnd pred sirénou hákoval Jabrocký Krajčiho a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Nikkilä však blafák žilinského útočníka zneškodnil.

Čo nevyšlo na konci úvodnej časti Krajčimu, vyšlo na začiatku prostrednej opäť Škodovi. Český legionár zužitkoval nahrávku Rúfusa a vyrovnal. Žilinčania boli aktívnejší aj v ďalšom priebehu. Neuveriteľnú gólovú kanonádu spustili v druhej polovici duelu, keď v priebehu 109 sekúnd trikrát prekonali Nikkiläho. Najskôr Tomáš Sýkora premenil trestné strieľanie, hneď na to sa presadili aj Ďuriš a Drevenák. Popradčania sa však zlomiť nenechali, 39 sekúnd po Drevenákovom presnom zásahu skorigoval stav stretnutia na 5:3 Jabrocký. Pred koncom druhého dejstva ale išli vlci znovu do vedenia o tri góly. Drevenák našiel Škodu a ten zavŕšil hetrik.

Do tretej tretiny vstúpili Podtatranci s veľkou snahou s výsledkom niečo urobiť. Vandas sa ešte nepresadil, ale Jabrocký už bekhendom poslal puk za Johanesa. V 49. minúte si po Vandasovom nahodení Harant nešťastne zrazil puk do vlastnej brány a Poprad prehrával už len o jediný gól. Vyrovnať mohol najmä Tomas, oba jeho pokusy však Johanes zlikvidoval. Všetky tri body tak napokon ostali v Žiline, keď do prázdnej brány upravil stav na konečných 7:5 štvrtým gólom v stretnutí Škoda.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 7:5 (1:2, 5:1, 1:2)
Góly: 6. Škoda, 24. Škoda, 32. Sýkora, 33. Ďuriš, 33. Drevenák, 40. Škoda, 60. Škoda – 12. Koskinen, 14. Klouda, 34. Jabrocký, 47. Jabrocký, 49. Vandas. Rozhodovali: Jonák – Návratek, P. Tvrdoň, vylúčenia: 7:4, navyše: Troliga 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku – Kovačevič 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:1, striedania: 41. Sidor za Nikkiläho (Poprad), 1054 divákov

MsHK DOXXbet Žilina: Johanes – Rúfus, Sekáč, Brcko, Harant, Dlouhý, Leško – Kokavec, Škoda, Varga – Jass, Troliga, Krajči – Valášek, Ďuriš, Drevenák – Sýkora, Staňo, Drábek

HK Poprad: Nikkilä: – Šterbák, Suchý, Kovačevič, Kramár, Špelda, Kurali, Jáchym – Vandas, Klouda, Hvila – Tomas, Balán, Buc – Paločko, Koskinen, Jabrocký – Takáč, Gápa, Homa