Prvá výhra nad Skalicou v tejto sezóne

Poprad vyhral nad Skalicou. Čestný gól súpera do Melicherčíkovej siete dopravil po nešťastnom teči Ľubo Vaic.

HK AutoFinance Poprad – HK 36 Skalica 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 3. Takáč, 24., 40. Kuľha, 57. Vaic – 19. Klejna. Rozhodovali: Goga – Kacej, Smrek, vylúčení: 5:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:2, striedanie: od 41. Tomek za Lakosila (Skalica), 2660 divákov.

Popradčania udreli hneď v úvode. Škovira vystrelil, Takáč sa zorientoval pred Lakosilom a otvoril skóre. V ďalších minútach dominovali hostia, ktorých tlak kulminoval po 8 minútach hry, keď Školiak pripravil tutovku Pálffymu, no stav sa nemenil. Vzápätí Kuľha vyzval Peintikäinena, Fín trafil spojnicu brány. Na opačnej strane štyri minúty pred prvou prestávkou na popradského brankára nevyzrel Holovič a neskôr stroskotal znovu Pállfy. Skaličania sa však predsa dočkali zaslúženého vyrovnania, keď sa v závere tretiny presadil Klejna.

V 22. minúte v presilovke nádejne pálil Hruška, po ňom Šátek, obaja však neúspešne. Skaličania svojou šancou pohrdli a dokonca inkasovali. Vo vlastnom oslabení Koskinen odpálil puk o mantinel, našiel Kuľhu a ten bombou nedal Lakosilovi šancu – 2:1. V 27. minúte Kroták prenechal Takáčovi, ten efektne zapracoval s pukom, no minul bránu. Príležitosť skórovať mal i Koskinen, Lakosil držal svojich nad vodou. Hostia si vytvárali šance najmä v presilovkách, Melicherčík sa musel mať na pozore. Kuľha sa presadil i druhý raz, 25 sekúnd pred druhou prestávkou nevedel, čo s pukom, tak ho bekhendom nahodil pred bránu a bol z toho tretí gól domácich.

Skalica sa snažila hrať útočnejšie, no pootvorené obranné dvierka využívali Popradčania. Pekné pasy Rapáča a Kuľhu adresáta nenašli a hostia boli stále v hre. V 51. minúte pálil Hruška, Melicherčík dokázal jeho ranu kryť. Skalica mohla streliť kontaktný gól vo viacerých presilovkách, recept na prekonanie domácej defenzívy nenašla a znovu inkasovala. V oslabení sa do nájazdu dostal Vaic a korunoval popradský výkon štvrtým gólom.

Text: TASR Foto: Branislav Babjak – MediaPortal Poprad Video: Poprad24