Peter Handzuš Futbal

SDS bez straty bodu. V predposlednom zápase došlo k inzultácii rozhodcu

V sobotu 19.10 sa v hale Zámoček Matejovce odohralo 7. a 8. kolo Popradskej futsalovej ligy. Predposledný zápas sa nedohral, hráč fyzicky napadol rozhodcu.

Ilustračný obrázok k článku SDS bez straty bodu. V predposlednom zápase došlo k inzultácii rozhodcu

O kvalitách zlepšujúcej sa Veľkej 1984 sa mohli presvedčiť hneď v úvodnom zápase dňa Beer Boys, ktorým nedala šancu a zvíťazila jednoznačne 7:3. V druhom zápase nastúpila proti prvému SDS, ktoré sa poriadne nadrelo. Až v posledných minútach rozhodli o svojej dvojgólovej výhre 4:2.

Druhý adept na titul, Lion Šatex, tiež nedal veľké šance hráčom Evolution a vyhral 8:2. Chlapcom z Elron Teamu sa v tejto sezóne nedarí proti Beer Boys. Zapísali si už druhú prehru v ročníku s týmto súperom.

Následoval očakávaný duel lídrov ligy, SDS a Lion Šatex. Lioni chceli odplatiť prvú vysokú prehru, čo nasvedčovala aj ich plne obsadená striedačka. SDS sa ujalo vedenia 1:0 a takto skončil aj prvý polčas. Brankár Lionov nemal svoj deň, obidva góly inkasoval priamou strelou zo štandartných situácií – priamych kopov z blízkosti bránkového územia. To vyhrocovalo nervozitu medzi spoluhráčmi. Pribúdali nedovolené zákroky, za čo boli trestané žltými kartami. Necelé 2. minúty pred záverom stretnutia, za stavu 2:1, došlo po odpískaní faulu hráča Lion k fyzickému napadnutiu rozhodcu. Ten zápas predčastne ukončil kontumáciou v prospech SDS 5:0. Hráč Hanišák Peter je v štádiu riešenia disciplinárnej komisie.

Posledný zápas sa hral v komornej atmosfére, k čomu určite prispel predošlý incident. Elroňáci v ňom vyhrali nad Evolution 6:2.

V tabuľke nenastala žiadna zmena. SDS si upevnila vedúcu pozíciu, Evolution stále čaká na prvé body. V poradí strelcov po sobote vedie Vojčík Slavomír z Lion Šatex, na 3.miesto sa dostal Kšendzakovič Juraj z Veľkej 1984, ktorý strelil 8. gólov zhodne s Marekom Badzíkom z SDS a Jurajom Kiškom z Lion Šatex.

Nasledujúcu sobotu sa odohrá posledné dvojkolo jesennej časti, po ktorom následuje zimná prestávka. Dovoľujeme si pozvať družstvá na Zimnú ligu, ktorá vyplní túto prestávku. Tá sa bude hrať tiež v hale Zámoček Matejovce. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke pp-futsal.webnode.sk.

Jozef Zubal

Výsledky:

BEER BOYS – VEĽKÁ 1984 3:7 (1:4)
Góly: Galajda 1, Melicherčík 1, Valuš 1 – Kolmokov 2, Šifra 2, Kšenzakovič 1, Majerský 1, Repiščák 1
Brankári: Jurský – Grexa
Ž.K: Repiščák /Veľká 1984/

EVOLUTION – LION ŠATEX 2:8 (0:3)
Góly: Košár 1, Petruščák P. 1 – Vojčík S. 4, Hanišák 2, Kiška 1, Steigauf 1
Brankári: Lazor – Horváth
Ž.K: Steigauf /Lion Šatex/

S D S – VEĽKÁ 1984 4:2 (1:1)
Góly: Lipták 1, Štelbaský 1, Beller 1, Baláž 1 – Kšenzakovič 2