Škola efektivity pod Tatrami: Poprad súpera prestrieľal, no góly dávala Nitra

HK Poprad v nedeľu nezískal cenný skalp Nitry, ktorá má za sebou sériu výhier. Po výhre nad Popradom je už iba jeden bod za lídrom zo Zvolena, Poprad je šiesty.

Ilustračný obrázok k článku Škola efektivity pod Tatrami: Poprad súpera prestrieľal, no góly dávala Nitra

Nitra vyťažila pod Tatrami z minima maximum. V prvej tretine priemerného zápasu diváci veľa vzruchu nevideli. Prvú vážnejšiu príležitosť si až po 7 minútach hry vypracoval B. Rapáč, ktorý však puk za nitrianskeho brankára Valenta neprepasíroval. Na opačnej strane pohrozil Kutálek, no v ideálnej šanci pred Kostúrom minul bránku. Skóre otvoril v 14. minúte Bartečko po veľkej pozičnej chybe Nitry v oslabení a príklepom poslal Poprad do vedenia.

Domáci boli aj v druhej časti aktívnejší, paradoxne však doplatili na chyby vo vlastnej tretine, ktoré na góly premenili Stloukal a Piačka a to ešte Slovák nedal v samostatnom nájazde. Vyrovnať na 2:2 mohol v presilovke R. Rapáč, no Valent sa vyznamenal. Poprad skóroval až v presilovke 5 proti 3, keď od modrej Hvila prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Nitra však onedlho dokázala odpovedať, Milam dobre sledoval puk a upravil na 2:3, čo sa neskôr ukázalo ako najdôležitejší okamih stretnutia.

Poprad snažiaci sa o vyrovnávajúci gól chcel aj v tretej dvadsaťminútovke tvoriť hru, no narážal na pozornú defenzívu hostí. Nitra dobre bránila stredné pásmo a nepustila Podtatrancov k súvislejšiemu tlaku. V dobrých šanciach sa nepresadil Suchý ani Paukouček a hostia trestali, keď opäť využili chvíľkovú nepozornosť „kamzíkov“. Na konečných 2:4 upravil šťastným gólom aj za prispenia korčule domáceho Ťavodu Kutálek.

Pavel Paukouček, tréner Popradu: „My sme hrali a súper dával góly. Čo viac sa dá povedať k takému zápasu.“

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Hráči boli pripravení na užšie klzisko. Dobrou taktickou hrou sme Poprad nepustili do vážnejších šancí. Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodli maličkosti.“

HK Poprad – HK Nitra 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Góly: 14. Bartečko (Hvila, Paukouček), 32. Hvila (Suchý, Bartečko) – 23. Stloukal (Macík), 29. Piačka (Slovák), 35. Milam (Laliberté, Slovák), 54. Blackwater (Kutálek, Stümpel). Rozhodovali: Lokšík, Stano – Gajan, Smrek, vylúčení: 2:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1352 divákov

HK Poprad: Kostúr – Suchý, Dinda, Ťavoda, Fabian, Malina, Kasík, Briják, Šterbák – Bartečko, Paukouček, Paločko – Kroták, Bajaruns, Hvíla – R. Rapáč, Heizer, B. Rapáč – Štrauch, Rusnák, Števuliak

HK Nitra: Valent – Kuzma, Milam, Ordzovenský, König, Guoth, Milo, Mi. Novák – Laliberté, Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Stümpel, Stloukal – Macík, Štefanka, Bajtek – Kutálek, Bene, Piačka – Pupák