Martin Žákovič Hokej

VIDEO+FOTO: Slovan vyhral v domácej atmosfére v Prahe o gól

Praha - Pražania sa o nezdaroch v uplynulom mesiaci vyhupli k výbornému výkonu, no narazili na defenzívny systém Čadovho tímu, ktorý im nedovolil skórovať viac ako jeden gól.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO+FOTO: Slovan vyhral v domácej atmosfére v Prahe o gól

„V prvej tretine nám chýbal pohyb, nasadenie, prehrávali sme osobné súboje. Gól v jej závere nás ukludnil a dodal nám potrebné sebavedomie. Ďalej sme pokračovali podstatne lepšie a v závere sme vďaka veľkej bojovnosti uhájili naše vedenie,“ hovoril po zápase tréner Bratislavčanov Rostislav Čada, ktorý sa okrem výkonu svojho tímu potešil aj nádhernej kulise, ktorá sprevádzala sobotný šláger. „Výborná atmosféra odpovedala úrovni zápasu. Domáci a tiež veľké množstvo fanúšikov z Bratislavy vytvorilo správnu atmosféru, ktorú hokej musí jednoducho mať,“ mienil Čada. Slovan tak odchádza z Prahy s tromi bodmi, no prišiel o kapitána Miroslava Šatana. „V druhej tretine prišlo k zaujímavému fyzickému kontaktu s Chárom, ktorý nebol potrestaný. Pozrieme si to ešte na videu,“ hovoril Čada. Jeho náprotivok po ďalšej prehre Leva len ťažko hľadal slová. „Vo vyrovnanom zápase nám zlyhala koncovka. Sme veľmi sklamaní, no tím musí byť dôraznejší a prelomiť to. Neefektivia je najväčším dôvodom, prečo sa nám nedarí,“ hodnotil sklamane

HC LEV PRAHA – HC SLOVAN BRATISLAVA 1:2 (0:1, 0:1,1:0)

Prvú časť mali v rukách domáci hokejisti. Kým Slovan viac vyčkával, český tím tvoril hru, hral kombinačne a s nasadením. Janus svoj tím tradične držal nad vodou a zlikvidoval aj nariadené trestné strieľanie Novotného. Slovan trpezlivo čakal na svoju šancu. Najskôr Šatan zahodil obrovskú šancu, aby ho vzápäti skolil tank menom Chára, no 22 sekúnd pred odchodom do kabín Kukumberg otvoril skóre. Lev síce hral aktívne, no najmä vo vlastnej tretine mal problémy, čo vyústilo v druhý zásah Vondrku. Slovan postupom času kontroloval hru a snažil sa uhájiť dvojgólové vedenie. Nádej pre domácich vykresal v tretej časti pekným gólom Voráček, no Lev už v závere recept na brankára Janusa nenašiel. Snažil sa i v power play, kedy hostia tri krát netrafili bránu.

GÓLOVÉ RESUMÉ

20. min – Do útočnej tretiny prenikol Kytnár a skvelou prihrávkou našiel hokejku Romana Kukumberga, ktorého nestihol spacifikovať Chára – 0:1.

26. min – Michala Vondrku nechali domáci pred Pöpperlem dorážať 4 krát, až kým puk nebol v sieti – 0:2.

49.min – Chára potiahol puk do útočnej tretiny, zabrzdil a periférne videl medzi kruhmi Jakuba Voráčka, ktorý vymietol vinkel Janusovej brány – 0:3.

ZOSTAVY

Lev: Pöpperle – Chára, Němec, Škoula, Oystrick, Porseland, Juraj Mikuš, Krejčík, – Svoboda, Vrána, Klepiš – Surový, Juraj Mikúš, Marcel Hossa – Novotný, Christensen, Voráček – Birner, Sekáč, Řepík – Cingel.

Slovan: Janus – Ľ. Višňovský, Štajnoch, Sekera, Sigalet, Švarný, Tabaček, Trška – Šatan, Bližňák, L. Hudáček – Vondrka, Lipiansky, Miklík – Ölvecký, A. Šťastný, Daňo – Bakoš, Kytnár, Kukumberg – Tomáš Mikúš.

KTO ZAUJAL

Zdeno CHÁRA (Lev) – Bol síce pri prvom góle Slovana, keď nestačil zastaviť Kukumberga, no inak pôsobil ako správny líder na ľade i mimo neho. Šlo mu to najmä v ofenzíve, bol často pri puku a vytvoril Voráčkov gól.

Jaroslav JANUS (Slovan) – Bezchybný výkon bratislavskej jednotky bol základným kameňom úspechu „belasých“ v Prahe. V bráne pôsobil chladnokrvne, na Voráčkov gól však nemal nárok.

Roman KUKUMBERG (Slovan) – Potvrdil, že hrá v dobrej forme. Zaznamenal nesmierne dôležitý prvý gól, na hokejke mal i ďalšie. Štvrtý útok Slovana bol veľmi aktívny.

ŠTATISTICKY

Góly: 20. Kukumberg (Kytnár, Tabaček) – 0:1, 26. Vondrka (Švarný) – 0:2, 49. Voráček (Chára) – 1:2. Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Olenin, Ronn, Misyur, Raming – 12 885 divákov.