Slovenky po triumfe 15:0 nad Maďarskom do semifinále

Slovenské hokejbalistky sa prebojovali do semifinále MS v Bratislave, keď v utorňajšom večernom súboji štvrťfinále zdolali Maďarky vysoko 15:0.

Zverenky trénera Jaroslava Kolibíka sa v stredu o 20.30 h stretnú v boji o postup do finále s Češkami, predtým o 13.00 h nastúpia v prvom semifinálovom dueli na ZŠ Ondreja Nepelu v zámorskom derby Kanaďanky proti Američankám.

štvrťfinále:
Slovensko – Maďarsko 15:0 (5:0, 3:0, 7:0)

Góly: 3. Ihnaťová (Raková), 6. Celárová (Lalíková), 8. Karafiátová (Kapustová), 10. Ihnaťová (Herichová), 15. Kapustová (Országhová, Raková), 22. Stašová (Kežmarská), 26. Žitňanská (Raková, Mikesková), 30. Veličková (Celárová), 34. Žitňanská (Krajňáková), 36. Kežmarská (Stašová), 38. Veličková, 39. Kežmarská (Országhová), 40. Mikesková (Žitňanská), 43. Gajdošová (Stašová), 44. Veličková (Pravlíková). Rozhodovali: Střihavka (Rak.) a Kunz (Nem.), vylúčenia: 5:7 na 2 min, navyše Brglesová 5+DKZ (Maďarsko).

zostava SR: Zuziaková – Raková, Karafiátová, Kežmarská, Pravlíková, Országhová, Lalíková, Žitňanská – Stašová, Herichová, Džurňáková – Ihnaťová, Kapustová, Veličková – Pavlovičová, Celárová, Bednárová – Kolcunová, Krajňáková, Gajdošová – Mikesková

Slovenky odštartovali paľbou na súperovu brankárku a v 3. minúte Ihnaťová otvorila skóre stretnutia. Sedemnásť sekúnd po návrate Junttilovej z trestnej lavice domáce hráčky zvýšili skóre, keď v 6. minúte presne namierila Celárová. Skóre sa opäť menilo o dve minúty po zásahu obrankyne Karafiátovej a zakrátko aj po Herichovej strele. V úvodnej časti hry sa ešte presadila Kapustová. Aj v ďalšom priebehu Slovenky dominovali a zdecimované súperky schuti „vyfackali“ ďalšími desiatimi gólmi.