Slovenky prehrali na MS I. divízie s Japonskom. Medzi elitu nepostúpia

Slovenské hokejové reprezentantky majú po štyroch zápasoch na turnaji A-skupiny I. divízie MS v nórskom Stavangeri na konte dve výhry a dve prehry.

Ilustračný obrázok k článku Slovenky prehrali na MS I. divízie s Japonskom. Medzi elitu nepostúpia

Zverenky trénera Imricha Antala si pripísali druhý neúspech v piatok, keď prehrali s Japonskom 3:5. Slovenky sa v sobotňajšom poslednom zápase A-skupiny stretnú s Nórskom, už teraz je isté, že si postup nevybojujú.

A-skupina I. divízie MS:
Japonsko – Slovensko 5:3 (2:0, 0:3, 3:0)
Góly: 8. a 47. Jonejamaová, 9. Sakagamiová, 50. Schischiuchi­ová, 60. Kuboová – 26. Kapustová (Pravlíková, Sroková), 30. Miháliková, 34. Ihnaťová (Čulíková). Rozhodovali Guayová (USA) – Yvanovová (Rus.), Nygardová (Nór.). Vylúčené 4:4, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, strely na bránku 40:18, 80 divákov.

Zostava SR ženy: Tomčíková – Kežmarská, Pravlíková, Lalíková, Matejová, Ihnaťová, Brémová, Čurmová, Žitňanská, Raková – Kapustová, Miháliková, Sroková – Herichová, Džurňáková, Gapová – Lučová, Veličková, Čulíková – Fortunová, Mikesková.

Imrich Antal, tréner SR (zdroj: hockeyslovakia.sk): „Mali sme zlý vstup do stretnutia. V šatni sme si pred začiatkom povedali, že budeme hrať jednoducho, jednou hráčkou napádať, ale v zápase sme to absolútne nedodržali. Po dvoch hrubých individuálnych chybách sme inkasovali dva rýchle góly a nevyzeralo to s nami dobre. Preto sme si zobrali oddychový čas. Potom sa hra vyrovnala. Do druhej tretiny sme vstupovali s tým, že nemáme čo stratiť, dievčatá hrali oveľa lepšie a podarilo sa im otočiť vývoj stretnutia. Žiaľ, v tretej tretine sme sa dopustili takých chýb, ako v úvode. Dovolím si povedať, že sme si zápas prehrali sami. Pokiaľ hrá zápas pätnásť hráčok a pokiaľ všetkých pätnásť hráčok nedodrží to, čo si povieme v kabíne, tak nemôžeme byť úspešní. Zo štyroch japonských gólov sme si dali tri sami, len pri presilovke si gól vypracovali Japonky.“