Slovenky prehrali s Francúzkami na Turnaji štyroch krajín

Slovenským hokejovým reprezentantkám sa nepodarilo nadviazať na úvodnú výhru s Nórskom v rámci Turnaja štyroch krajín v Bratislave, keď v piatok prehrali s Francúzskom 2:3.

Slovenky v zápase viedli 1:0 i 2:1, no po nerozhodnom stave 2:2 po dvoch tretinách inkasovali päť minút pred záverečnou sirénou z hokejky Ganditovej. Domácim hráčkam sa nepodarilo vynútiť si predĺženie ani po záverečnej power play, keď po odvolaní brankárky Budajovej hrali v trojnásobnej početnej výhode.

Na čele tabuľky po 2 dňoch sú Francúzky, ktoré uspeli v oboch svojich vystúpeniach.

Slovensko – Francúzsko 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 1. Kapustová (Jurčová), 32. Kapustová (Pravlíková) – 29. Bouetzová (Jouannyová), 36. Jouannyová (Passardová), 55. Ganditová. Rozhodovali: Findurová – Čerhitová, Janíková, vylúčenia: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 214

Zostava SR: Budajová – Babiaková, Brémová, Kežmarská, Vargová, M. Gajdošová – Čupková, Čulíková, Herichová – Jurčová, Veličková, Kapustová – Ihnaťová, Sroková, Gápová – Pravlíková, Krajňáková, Džurňáková

Miroslav Karafiát, tréner SR (szlh.sk): „Po veľmi dobrom výkone v súboji s Nórkami odohrali dnes naše dievčatý zlý zápas. Samé sa obrali o dobrý výsledok a presvedčili sa, že bez kolektívneho poňatia a hernej disicplíny nemožno zdolať ani súpera z nižšej kategórie. Napriek sľubnému vývoju – úvodnému gólu pri druhom striedaní a opätovnom vedení na 2:1 – riešili situácie veľmi individualisticky. Hoci sme ich pred stretnutím upozorňovali na korčuliarsku vyspelosť Francúzok a potrebu rýchlejšej rozhohrávky, príliš dlho držali puk, čo bolo len vodou na mlyn čiperných súperiek. Úspešnosť ich zámeru – eliminovať našu ofenzívnu silu – umocňovali aj minimálne rozmery klziska. Nijako to však neznižuje kvalitu ich dnešného výkonu, víťazstvo si plne zaslúžili. Dnes boli všade, preto naše útočníčky narážali na dve-tri súperky. Hoci Francúzky sú momentálne až v 2. divízii, dokážu byť nepríjemnými súperkami, s výnimkou absolútnej elity, každému. Naše súboje s nimi, to je už tradične ťahanie sa za prsty. V sobotu nastúpime proti Švajčiarkam opäť s Tomčíkovou v bránke a dúfam aj s Karafiátovou. Verím, že naše zverenkyne sa vrátia k osvedčenému hernému receptu, založeného na tímovej spolupráci a vysokom stupni taktickej disciplíny, pretože na domácom podujatí nechceme sklamať našich priaznivcov.“

v druhom piatkovom zápase:
Švajčiarsko – Nórsko 2:3 (0:1, 0:1, 2:1) Góly: 49. Thalmannová, 54. Nabholzová – 1. Martensová, 38. Martinsenová, 52. Bialiková-Oienová

Záverečný program Turnaja štyroch krajín v Bratislave:
sobota 17. decembra 2011: Nórsko – Francúzsko (13.00), SLOVENSKO – Švajčiarsko (16.30)