Slovenky zaváhali v závere turnaja. Do Izraela z 1. miesta

Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali vo svojom poslednom zápase A-skupiny úvodného kvalifikačného turnaja o postup na ME 2013 v Poprade so Španielskom 2:3. Napriek tomu zostali aj naďalej líderkami A-skupiny s bodovým náskokom pred druhým Šp

V každej zo siedmich kvalifikačných skupín sa odohrajú dva turnaje. Zverenky trénera Miroslava Čadu sa po popradskom turnaji predstavia na druhom v izraelskom meste Raanana (13.-15. septembra). Priamo na záverečný turnaj ME postúpi víťaz skupiny, družstvo na druhom mieste bude mať ďalšiu šancu v treťom kole kvalifikácie, ktorá sa hrá systémom play off.

Kvalifikácia ME 2013 volejbalistiek
1. turnaj, A-skupina:
SLOVENSKO – Španielsko 2:3 (16, –20, 19, –26, –11)
Zápas trval 120 minút. Rozhodovali: Hranič (Chorv.), Jungen (Nem.), 1250 divákov.

zostavy:
SR: Viestová, Hrončeková, E. Salanciová, Soaresová, Pencová, Crkoňová, libero Valachová (Radosová, Smák, Nikmonová, Kuciaková). Tréner: M. Čada.
Španielsko: Fernandezová, Collarová, Correaová, D. Sanchezová, Arandaová, Delgadová, libero Lopezová (N. Sanchezová, Gonzalezová, Gomezová). Tréner: M. Hervas.

Miroslav Čada, tréner SR: „Myslím si, že sme nenašli v tíme útočníčku, ako to bolo v posledných dvoch zápasoch, ktorá by to v rozhodujúcich fázach potiahla. Stále sme hľadali optimálnu zostavu, no nakoniec rozhodlo to, že sme nepremenili mečbal vo štvrtom sete a neboli dôslední v obrane tak, ako náš súper.“

** Erika Salanciová, hráčka SR: **„Prežívala som to asi najviac z celého družstva, pretože som chcela veľmi vyhrať. Mali sme v Poprade rozbehnutú výhernú sériu, no nedokázali sme ju uskutočniť, z čoho som najviac sklamaná.“

[blockquote] kompletné výsledky: SLOVENSKO – Švédsko 3:0 (17, 15, 11) Izrael – Španielsko 3:2 (-19, 26, –18, 21, 13) Španielsko – Švédsko 3:0 (8, 9, 16) Izrael – SLOVENSKO 0:3 (-16, –18, –18) Švédsko – Izrael 0:3 (-16, –18, –18) SLOVENSKO – Španielsko 2:3 (16, –20, 19, –26, –11)