Peter Handzuš Basketbal

Slovensko - Rumunsko 73:65

Slovenské basketbalové reprezentantky zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase v príprave na blížiace sa majstrovstvá Európy v Poľsku nad rumunským výberom 73:65. Zverenky trénerky Natálie Hejkovej si s rovnakým súperom zmerajú sily opäť v piatok o 12.00

Slovensko – Rumunsko 73:65 (34:26)

Zostava a body SR: Kupčíková 13, Vyňuchalová 10, Mišurová 8, Michulková 7, Palušná 6 (Podešvová 10, Brezániová 8, Lukačovičová 7, Ábelová 2, Tetemondová 2, Jurčenková, Kmeťová) – najviac bodov Rum.: Meszárošová 13, Paranová 10. Rozhodovali: Ženiš, Lamoš, trestné hody: 22/18 – 36/23, fauly: 27:24, trojky: 3:0, 80 divákov

Agresívny celoplošný pressing rumunských basketbalistiek robil slovenským hráčkam počas celého zápasu veľké problémy. Domáce sa však napriek tomu na konci prvého polčasu ujali vedenia o 12 bodov 32:20. Tento náskok však Rumunky po zmene strán takmer úplne zmazali, keď sa im v 23. minúte podarilo znížiť na 34:36. Zverenky trénerky Hejkovej však od tohto momentu opäť zabrali v útoku, výsledkom čoho bol sedemnásťbodový náskok 58:41 v 30. minúte vďaka trojke Mišurovej. Do konca duelu si už vedenie postrážili a tešili sa z víťazstva.

Natália Hejková, trénerka SR: „Na dievčatách bolo vidieť, že ešte nie sú zohraté. Pre niektoré z nich to bol vôbec prvý zápas na takejto medzinárodnej úrovni. Určite ešte musíme zlepšiť veľa technických a taktických vecí. Stretnutie bolo fyzicky dosť náročné, takže takýto súper nám padol vhod.“