Peter Handzuš Futbal

Smolná popradská sobota: Remíza s príchuťou prehry

Skoro hodinovú presilovku nedokázali využiť popradskí futbalisti v zápase proti Zvolenu. V 26. kole 3. futbalovej ligy Východ uchmatol predposledný tím zo Zvolena jeden bod domácemu Popradu vo vopred prehratom zápase.

FK Poprad – MFK Lokomotíva Zvolen 2:2 (2:0)

Góly: 24. Rams, 38. Dikant – 65. Želiezka, 84. Sýkora ČK: 35. Konček (Zvolen) za faul R: Anguš, 300 divákov

V Poprade sa po dlhom čase hral futbal na zelenej tráve a suchom teréne. Hostia z konca tabuľky sa prvý polčas len sporadicky dostávali pred brankára domácich. Prvý gól Ramsa padol po peknom voleji z dvadsiatich metrov. V 35. minúte pred šestnástkou fauloval Konček a Poprad sa poriadne oprel do oslabeného Zvolena. Do prestávky ešte stihol na dvakrát prepasírovať cez hosťujúceho brankára loptu do brány Dikant.

V druhom polčase akoby Popradčania prestali hrať. Pred bránu sa dostávali často, ale nepresné lopty ostávali na konštrukcii brány alebo ju tesne minuli. Zato Lokomotíva sa z rýchlych útokov po pravej strane často dostávala pred domáceho gólmana. Nakoniec sa jej v 65. minúte podarilo v oslabení znížiť, a po rohovom kope a dvoch hlavičkách v 84. minúte aj vyrovnať na konečných 2:2.

Vyjadrenie trénerov k zápasu nájdete vo videu.