Peter Handzuš Basketbal

Stovka v Poprade nepadla

V sobotu sa hralo 19. kolo extraligy žien v basketbale.

ŽBK Whirlpool Poprad – MBK Ružomberok 50:97 (18:29, 11:18, 7:29, 14:21)

V základnej päťke „žabiek“ sa po niekoľkých týždňoch pauzy objavila pivotka Staneková. Naopak kvôli zraneniu chýbali Baburová a Fáberová. Skóre stretnutia, v ktorom bol Ružomberok jasným favoritom otvorila Tetemondová o pár sekúnd neskôr však peknou trojkou kontrovala Ivančáková. V úvodných minútach to bol vyrovnaný zápas. Naše dievčatá dokonca v 5. minúte viedli 11:10. Stačili však dva útoky a osobná obrana „Ruže“ a bolo to 10:16. Neskôr Šimová ďalšou trojkou korigovala na 15:22, ale sympatickou hrou v útoku i obrane „žabky“ prehrali prvé dejstvo o prijateľných 11 bodov. Aj v úvode druhého polčasu podávali domáce koncentrovaný výkon. Zlepšili obranu, ale kôš, akoby bol zakliaty. Netriafali však ani skúsenejšie Ružomberčanky. V 17. minúte trojkou znižovala Chlebovcová na 25:31, stačilo však pár minút nekoncentrovanosti a Liptáčky rýchlymi brejkmi odskočili na rozdiel 15 bodov. Tretia štvrtina bola v podaní „žabiek“ najslabšou. Ružomberčanky doslova zmietli naše dievčatá z palubovky rýchlymi košmi, v 25. minúte už viedli o 28 bodov. Streleckú smolu prelomila až Vacková, ktorá dala 5 bodov z celkových siedmych v tretej štvrtine. Siedmu desiatku otvorila trojkou exPopradčnka Brezániová a po tretej desaťminútovke už viedli hostky 36:72. Poslednú časť zápasu už nehrala Lásková ani Guzman, no napriek tomu sa „žabky“ nedokázali spamätať a niečo s výsledkom urobiť. Naopak, podnikali samostatné bezhlavé útoky a bodový účet Ruže sa nebezpečne blížil k sto bodovej hranici. Presne tú chceli basketbalistky v čierno-oranžových dresoch pokoriť, preto v závere hrali na fauly, ale z protiútokov sa im nepodarilo výsledok skrášliť na trojcifernú hodnotu.

Najviac bodov: Šimová 13, Young 9, Chlebovcová 7 – Anderson 21, Brezániová 17, Guzman 13. Trojky: 7–5, Fauly 25–29, TH: 18/7 – 29/24. Rozhodovali: Lukáč, Hrabuvčin, divákov 250.

Text: zbkpoprad.sk Foto: Poprad24 Video: Poprad24