Monika Vengrínová Iné športy

Štyri desiatky hráčov a skvelé výkony: Také bolo ďalšie kolo bowlingovej ligy

4. kolo jarnej časti a celkové 16 kolo turnaja 2013/2014 odohrali hráči v rámci turnaja Bowling Tour mesta Poprad. Hralo sa na 45 stopovom mazaní, ktoré najviac vyhovovalo hráčom hrajúcim rovinou, čo sa prejavilo na výsledkoch hlavne u neregistrovaných hráčov. Celkovo s reentry išlo o 43 štartov.

Ilustračný obrázok k článku Štyri desiatky hráčov a skvelé výkony: Také bolo ďalšie kolo bowlingovej ligy

Skupina A

V kvalifikácii dominoval svojimi výkonmi Igor Lendácky, ktorý vyhral kvalifikáciu výkonom 1236 bodov a ďalej len čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa tiež prebojovali hráči Jurínyi Ľudovít (6.miesto ), Zoričák Rudolf (5.miesto), Petras Ján (4.miesto), Baluchová Alena (3.miesto), Kuziel František (2.miesto). V prvom finálovom kroku bojovali medzi sebou Jurínyi 136, Zoričák 170 bodov a najlepšie si počínal Petras Ján, ktorý sa výkonom 242 bodov prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli Baluchová Alenka 202 ( vrátane handicapu) , Petras 196, a Kuziel 221 bodov. Do posledného kroku postupoval Kuziel František, ktorý sa vo finále stretol s Lendáckym Igorom. Títo dvaja hráči si zopakovali finále z minulého 15.kola. Víťazom sa stal Lendácky Igor výkonom 190 a celkovým priemerom 203,71, druhý skončil Kuziel František výkonom 159 a s celkovým priemerom 195,13 a tretia Baluchová Alenka s priemerom 187,43.

Skupina B

V tejto skupine sa víťazom kvalifikácie stal Kožik Ľubomír s výkonom 1219 bodov. Do finále sa ďalej prebojovali Bujnovský Martin (6.miesto), Turek Marian (5.miesto), Kovalčíková Majka (4.miesto), Zeleňák Stanislav ( 3.miesto) a Kvalíček Bohuslav (2. Miesto) . V prvom finálovom kroku posledný traja bojovali medzi sebou o postup do celkového finále, a to Bujnovský 174, Turek 179, Kovalčíková 146 ( vrátane handicapu) . Do druhého kroku sa prebojoval Turek Marian. Tam sa stretli Valíček 144, Turek 144 a Zeleňák 212 bodov. Do finále postupoval Zeleňák Stano, kde na neho čakal Kožik Ľubomír. Zeleňák podával celú kvalifikáciu vyrovnané výkony a prvenstvo si už nenechal ujsť. V skupine B sa tak celkovým víťazom stal Zeleňák Stanislav s výkonom 179 a s priemerom 194,13, na druhom mieste skončil Kožik Ľubomír s výkonom 173 s priemerom 198,86 a tretí skončil Turek Marian s priemerom 177,75.

Najvyšší náhod dosiahol v prvom finálovom kroku Petras Ján, kde hodil pekných 242 bodov a zároveň vyhral aj doplnkovú súťaž o Jackpot.

5.kolo jarného bloku turnaja sa bude konať 28.5.2014. Ob­sadzovačka je už na stránke www.bowlingtournament.eu

Text: Igor Lendácky