Rastislav Búgel Hokej

Súboj o tretie miesto pre Nitru: Poprad nedal pod Zoborom ani gól

Nitra v dohrávke využila výhodu domáceho publika. Poprad Lakosilovi nedal ani jeden gól.

Ilustračný obrázok k článku Súboj o tretie miesto pre Nitru: Poprad nedal pod Zoborom ani gól

V dohrávanom zápase 46. kola extraligy začali v súboji o tretiu priečku lepšie domáci hráči, ktorí sa v 6. minúte ujali vedenia gólom Štefanku. Ten po akcii Lukáša Nováka s Lelkešom prestrelil z ľavého kruhu Kostúra – 1:0. Napriek priaznivému stavu pre domácich boli v prvej tretine aktívnejší hostia, o čom svedčí aj pomer striel 10:19.

Od 23. minúty viedli Nitrania dvojgólovým rozdielom, obranca Kuzma vystrelil od modrej a po dorážke Lelkeša poslal puk za Kostúrov chrbát Štefanka – 2:0. V 35. minúte mohli znížiť hostia, traja sa ocitli pred nitrianskou bránkou, ale Lakosil skvelým zákrokom po strele Lotyša Štalsa nedovolil zmenu.

Na začiatku tretej tretiny zvýšil už na 3:0 Jakub Ručkay, ktorý sa po spolupráci so Slovákom odhodlal k streľbe a spomedzi kruhov prekvapil brankára hostí. Nitra sa výhrou posunula na tretiu priečku, Poprad je piaty.

HK Nitra – HK Poprad 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Poprad hral výborne, dobre korčuľoval, ale vždy keď tlak vrcholil, tak sme dali gól. V tretej tretine sme v podstate rozhodli o zápase tretím gólom hneď v jej úvode. Ďakujem divákom za podporu, najmä v závere.“

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Výsledok nezodpovedá priebehu hry, mali sme veľmi dobrý pohyb, vypracovali sme si deväť čistých šancí, no zlyhali sme v koncovke, a preto sme dnes neuspeli. Pykali sme za drobné chyby, čo je škoda, lebo za dnešný výkon sme si zaslúžili bodovať.“

HK Nitra - HK Poprad 3:0