Súboj susedov v tabuľke Tipsport ligy: Zvolen odskočil Popradu na šesť bodov

Kamzíci sa chceli v nedeľu dotiahnuť na piaty Zvolen. Nestalo sa. Zvolen otočil zápas v tretej tretine a poslal Popradčanov domov bez bodu.

Ilustračný obrázok k článku Súboj susedov v tabuľke Tipsport ligy: Zvolen odskočil Popradu na šesť bodov

Úvod zápasu poznačila presilovka Popradu. Počas nej domácim nevyšlo prečíslenie dvoch na jedného, no na druhej strane sa ujala po perfektnej prihrávke Svitanu pohotová strela Mlynaroviča, no už sekundu po príchode Rossa z trestnej lavice. Zvolen odpovedal rovnakou mincou. Presadil sa v početnej výhode. Od modrej čiary vyslal puk pred bránku Kováčik a hosťujúci Vartovník ho nešťastne tečoval, čím tak prekvapil vlastného brankára – 1:1. Nehral sa oku lahodiaci hokej, prevahu mali hráči spod Pustého hradu, ale vyložené šance chýbali. Zvýšiť skóre mohol iba Obdržálek z dvoch metrov, Corbeil bol proti.

Na začiatku druhej tretiny hrali Popradčania opäť presilovku a teraz ju využili oveľa rýchlejšie. Ujala sa strela Königa od modrej, Šimkovi clonil Heizer a puk prešiel gólmanovi Zvolena pomedzi betóny – 1:2. Domáci sa následne snažili vyrovnať, mali viac z hry i šance, ale Hraško v presilovke voľný z kruhu neprestrelil brankára hostí, nepodarilo sa to potom ani Steénovi zblízka a v mohutnom tlaku neboli úspešné ani tri pokusy aktívneho obrancu Ťavodu.

Až v tretej tretiny zúročil Zvolen svoju prevahu a privodil obrat. Všetko však mohlo byť inak ak by sa ujala najprv strela Buca z ľavého kruhu, Šimko bol proti. V 48. minúte strieľal od modrej Steén a Ross šikovne zmenil smer puku v kruhu – 2:2. Uplynula minúta a bolo 3:2, pretože nahodený puk z hokejky Bokroša prekĺzol Corbeilovi popri ľavej žŕdke. Štvrtý zásah mohli ešte pridať v dobrých možnostiach Coffman a Obdržálek, ale keďže sa tak nestalo, Poprad to v závere skúsil v šestici bez brankára. Vyrovnať sa mu však nepodarilo, pretože do opustenej svätyne hostí poslal puk Coffman.

HKM Zvolen – HK Poprad 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Góly: 8. J. Kováčik (Michal Chovan), 48. Ross (Steén, Drgoň), 49. T. Bokroš (J. Kováčik, Michal Chovan), 60. Coffman (Obdržálek, Steén) – 3. Mlynarovič (Svitana), 23. König (Fabian, R. Rapáč) Rozhodovali: Baluška P. Jonák – Rojík, P. Šefčík. Vylúčení na 2.min: 2:3 , presilovky 1:1, oslabenia 0:0, 1512 divákov.

Zvolen: Climie –Drgoň, Ross, Hraško, J. Kováčik, Ťavoda, Wharton,, T. Bokroš, Andersons – Coffman, Stén, Obdržálek – Michal Chovan, Kytnár, Šišovský – Síkela, L. Jurík, Matis – T. Török, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, Fabian, König, Davydov, Ježek, Dinda – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Buc, Heizer, R. Rapáč – Hvila, Vartovník, D. Bondra – Matúš Paločko, Lichanec, Kroták