Suverénna Veronika Velez-Zuzulová: Vlaňajší titul obhájila s prehľadom

Veronika Velez-Zuzulová sa suverénnym spôsobom stala víťazkou sobotňajšieho slalomu na majstrovstvách SR v alpskom lyžovaní na Štrbskom Plese.

Ilustračný obrázok k článku Suverénna Veronika Velez-Zuzulová: Vlaňajší titul obhájila s prehľadom
8

Elitná slovenská reprezentantka mala po dvojkolovej súťaži v cieli obrovský náskok 3,82 s pred krajankou Terezou Jančovou, tretia skončila Češka Veronika Čamková (+4,01 s). Velez-Zuzulová obhájila vlaňajší titul z Jasnej a získala celkovo ôsmy slalomový primát na MSR, na ktorých od roku 2004 štartovala.

V mužskom slalome zvíťazil ďalší domáci pretekár Matej Falat, ktorý triumfoval s náskokom 2,23 s pred Poliakom Maciejom Bydlinskim. Tretí bol Rakúšan Felix Ortner (+2,30 s).

Na národnom šampionáte neštartuje víťazka finálového slalomu Svetového pohára Petra Vlhová, ktorá sa už na novú sezónu pripravuje na zahraničných svahoch. V nedeľu sa na Štrbskom Plese uskutočnia preteky v obrovskom slalome.

Výsledky MSR – slalom:

ženy: 1. Veronika Velez-Zuzulová 1:54,62 min, 2. Tereza Jančová (obe SR) +3,82 s, 3. Veronika Čamková (ČR) +4,01, 4. Klaudia Nemcová (SR) +4,80, 5. Petra Kotrlová (ČR) +5,33, 6. Katarína Miklošová +6,50, 7. Kristína Saalová (obe SR) +8,03

muži: 1. Matej Falat (SR) 1:59,29 min, 2. Maciej Bydlinski (Poľ.) +2,23 s, 3. Felix Ortner (Rak.) +2,30, 4. Filip Forejtek (ČR) +2,65, 5. Andreas Žampa +3,03, 6. Samuel Revúcky (obaja SR) +3,33, 7. Lukáš Václavík (ČR) +3,37