Peter Handzuš Basketbal

Svit otočil zápas v samom závere

BK Iskra Svit - BK Váhostav-SK Žilina 83:80 (27:23, 20:17, 2:21, 34:19) Najviac bodov: McCoy 29, Polakovič 19, Bilík 18 - Carter 23, Kosa 20, Stojanovič 15 TH: 33/28 - 25/19, trojky: 5 - 7, fauly: 26 - 27, 550 divákov

Svitovci nastúpili priti súperom zo Žiliny prvý krát na domácej palubovke s dvoma posilami, Chorvátom Petarom Čosičom a Američanom Michaelom Adamsom, ktorého so sebou doviedol Adam McCoy po Vianociach strávených za veľkou mlákou. Po vyrovnanej prvej štvrtine sa Svit dostal do vedenia a polovici zápasu už vyhrával o 7 bodov. Tretia štvrtina patrila Žilinčanom, keď sa cez ich obranu Svit nie a nie dostať. Čestné dva body za Svit v tretej štvrtine zazanmenal Petar Čosič. V poslednej časti hry Svit pomaly sťahoval náskok súpera a v posledných minútach sa podaril obrat, ktorý už čakal málokto a cenné body ostali na domácej pôde.

V zostrihu zo zápasu je aj vyjadrenie trénera Milana Černického a rozhovor s Michaelom Adamsom.