Tabuľka s minimálnym rozdielom bodov. Prvá prehra Chamoix

V sobotu sa odohralo 11-12. kolo Zimnej ligy, ktoré poriadne zamotalo tabuľkou, čím potvrdilo, že žiaden zápas nemá jasného favorita a tento ročník je mimoriadne vyrovnaný. Rozdiel medzi družstvami na 2. a 6. mieste je len 4.body. Každé zaváhanie môže byť pre družstvo osudné.

Ilustračný obrázok k článku Tabuľka s minimálnym rozdielom bodov. Prvá prehra Chamoix

Motorové myši z Toga pripravili prvú prehru lídrovi súťaže – družstvu Chamoix a tak potvrdili predsezónne tipy na čierneho koňa tohto ročníka. Poradili si i s pivnými chlapcami z Beer Boys a poskočili na 2.miesto v tabuľke.

Blízko k svojej prvej výhre mali hráči Evolution. Zvládli dobre svoje prvé polčasy, keď dobre sekundovali hráčom Chamoix. Zápas nakoniec prehrali vysoko a doplatili na nízky počet hráčov, keď ho odohrali bez striedania. So Severankou dokonca polčas vyhrali 2:0, no ani to im nepomohlo k prvej výhre.

FC Sobota vyhrala svoje obidva zápasy a pomaly sa šplhá na horné priečky tabuľky, kam určite patrí. O tie sa pripravili kontumáciou dvoch zápasov pre neoprávnený štart hráča.

V nervóznom zápase plnom emócii uchmatli pivný chlapci 2. body Elroňákom, keď mali na dosah 3. body. Polčas vyhrali 2:0, minútu pred koncom ešte vyhrávali, no chlapcom z Elron Teamu sa podarilo nakoniec vyrovnať. V zápase sme videli aj kontroverzne nariadený pokutový kop v neprospech Elronu, ktorý bol premenený.

Družstvá M F a Evolution nezískali ani bod a ich postavenie v tabuľke sa nezmenilo.

Brankár Chamoix – Štefan Sasák opäť skóroval a tak si zapísal už 2. gól do tabuľky strelcov.

B-TEAM – M F 13–4 /7–1/
Góly: Brunnsteiner 5, Svitek 4, Cuba 2, Gandžala 1, Minárik 1 – Jurský 3, Kiovský D.1
Brankári: Petrek – Jurský

TOGO – BEER BOYS 5–1 /2–1/
Góly: Tomčák 3, Lešundák 1, Dravecký 1 – Valuš 1
Ž.K.: Tomčák /TOGO/
Brankári: Duleba – Hrebenár

CHAMOIX – EVOLUTION 10–3 /4–3/
Góly: Rušín P. 2, Janov 2, Findura 1, Kuzmík 1, Lipták 1, Pristáš 1, Janoško 1, Sasák 1 – Petruščák P. 2, Kokavec 1
Brankári: Sasák – Safanovič

M F – SEVERANKA 3–11 /3–2/
Góly: Alexa 1, Šoltýs P. 1, Jurský 1 – Body 4, Gallovič 3, Gontkovič 2, Melichercík 1, Diabelko 1
Brankári: Gavenda – Mlynarcík

ELRON TEAM – BEER BOYS 3–3 /0–2/
Góly: Bilina 1, Kačmarčík 1, Ondrejka 1 – Gašpar 2, Valuš 1
Ž.K.: Bilina, Duda /ELRON TEAM/
Brankári: Remža – Hrebenár

EVOLUTION – SEVERANKA 2–3 / – /
Góly: Romaňák 1, Kokavec 1 – Gallovič 1, Body 1, Gontkovič 1
Č.K.: Kokavec – Gontkovič