Tragická noc na podtatranských cestách: Smrť si počkala pri strome

Mimoriadne smutná bola noc z pondelka na utorok na podtatranských cestách. Jedna nehoda s ťažkými a ďalšia s fatálnymi zraneniami sú toho dôkazom.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Tragická noc na podtatranských cestách: Smrť si počkala pri strome
Foto: Martin Golein Tatry-SOS / Zdroj: Dnes24.sk

Mimoriadne smutnú noc majú za sebou nielen dopravní policajti, ktorí pomáhali pri dvoch závažných nehodách. Pri jednej z nich, bohužiaľ, vyhasol mladý ľudský život.

Mladý vodič zahynul po náraze do stromu

Iba 21-ročný mladík zahynul dnes v noci po tom, čo so svojim osobným autom narazil pri Spišskej Belej, okr. Kežmarok, do stromu. Mladý vodič z obce Lesnica (okr. Stará Ľubovňa) viedol v čase okolo 00:15 hod. medzi obcou Bušovce a mestom Spišská Belá osobné auto Peugeot 407 SW. „Po prejdení miernej ľavotočivej zákruty smerom na mesto Spišská Belá na priamom úseku cesty z doposiaľ nezistených príčin a okolností zišiel s vozidlom mimo cestu vpravo, kde ľavou prednou časťou vozidla narazil do stromu. Auto sa po náraze prevrátilo na strechu. Pri dopravnej nehode utrpel vodič ťažké zranenia, ktorým podľahol. Na tele nebohého bude vykonaná pitva, pri ktorej bude aj zisťovaný alkohol, prípadne iné návykové látky,“ informoval Daniel Džobanik, hovorca KR PZ v Prešove. Škoda na vozidle bola vyčíslená na cca 5 000 €. Nehodu vyšetrujú kežmarskí dopravní policajti, ktorí začali trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Aj ďalšia nehoda mohla skončiť tragicky

V noci z pondelka na utorok sa na úseku cesty medzi obcami Hranovnica a Spišský Štiavnik stala ďalšia vážna nehoda. Na nehodovom úseku, ktorí miestni veľmi dobre poznajú, sa zrazili dve autá – Škoda Octavia a Fiat Stillo. Účastníci dopravnej nehody utrpeli ťažké zranenia.

„Napriek klesajúcemu počtu usmrtených osôb na cestách Prešovského kraja (podľa predbežných štatistík od začiatku tohto roka do 2. augusta zahynulo 13 osôb, v rovnakom období minulého roka to bolo 23 usmrtených osôb) polícia opätovne vyzýva všetkých účastníkov ciest, aby zodpovedne pristupovali nielen k svojim životom, ale aj k životom ostatných,“ konštatoval Džobanik.

Polícia dôrazne žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. „Apelujeme aj na menej skúsených, mladých vodičov, aby šoférovali zodpovedne a nepreceňovali svoje schopnosti. Radšej prísť do cieľa o päť minút neskôr ako tam nedôjsť vôbec. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách. Akákoľvek aktivita Policajného zboru, či už ide o preventívne akcie, napomenutia, alebo varovania nie je účinná bez podpory samotných účastníkov cestnej premávky,“ dodal Džobanik.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame