Turnaj nádejí aj s popradskou pečaťou: 11 medailí, 7 súťažných tímov

Central karate klub Poprad si otvoril súťažnú sezónu v Sabinove na 12. ročníku Turnaja nádejí v karate. Pod Tatry pribudlo viacero medailí z rôznych kategórií.

Ilustračný obrázok k článku Turnaj nádejí aj s popradskou pečaťou: 11 medailí, 7 súťažných tímov
12
Zdroj: Central karate klub Poprad

V konkurencii 7 klubov zo Slovenska si odniesol 11 medailí (8 zlatých, 2 strieborné a 1 bronzová) a stal sa druhým najúspešnejším klubom súťaže.

Otvorenie súťaže patrilo disciplíne kata. V kategórii kata dievčatá 6 – 7 rokov sa vo finálovom zápase už tradične stretli sestry Klempové, kde nakoniec Laura Klempová odniesla striebornú medailu a Linda Klempová si suverénne vybojovala zlato. O ďalšie zlato sa postarala Lea Kucová v kategórii kata dievčatá 8 – 9 rokov. „A taktiež Alexandra Janíková si do Popradu priniesla zlatú medailu z kategórie kata staršie žiačky 12 – 13 rokov. Andrej Farkaš taktiež vybojoval zlatú medailu v kategórii kata mladší žiaci 10 – 11 rokov. Poobedňajšia časť súťaže bola venovaná športovému zápasu kumite,“ informovala Ivana Kucová z Central karate klubu Poprad.

Zlaté medaily do Popradu priniesla Laura Klempová z kategórie kumite dievčatá 6 – 7 rokov v kategórii do 24 kg, Linda Klempová z kategórie kumite dievčatá nad 24 kg, Lea Kucová z kategórie kumite 8 – 9 rokov do 30 kg, Alexandra Janíková z kategórie kumite starších žiačok do 40 kg. „Striebro si odniesol Andrej Farkaš z kategórie kumite mladší žiaci do 40 kg a bronzovú medailu vybojovala Alexandra Lajošová z kategórie kumite dievčatá 6 – 7-ročné nad 24 kg,“ uzavrela Kucová.