Utrápené víťazstvo Popradu

Poprad 25. novembra (TASR) –

HK AutoFinance Poprad – HK Nitra 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 7. Rapáč, 54. Hult – 6. Fojtík. Rozhodovali: Husička, Šír – M. Korba, P. Korba, vylúčení: 5:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1182 divákov.

Zostavy:

HK AutoFinance Poprad: Melicherčík – D. Brejčák, Suchý, Novotný, Kovačevič, Šterbák, Fabian, Gellerstedt, Kramár – Vandas, Koskinen, Kuľha – Kroták, Kmiť, Vaic – Svitana, Hult, Rapáč – Škovira, Nedorost, Kraft.

HK Nitra: Šimboch – Ďurák, Bača, König, Kružík, Grman, Hrudík – Fojtík, Valčák, S. Saliji – Hrnka, Štefanka, G. Saliji – Barinka, Uhnák, Kluka – Púchovský, Šumichrast.

Aj keď úvodné minúty patrili aktívnym Popradčanom, gólovo ako prví udreli hostia. V 6. minúte zabudla domáca obrana na Fojtíka, ktorý svoj brejk úspešne zakončil. Poprad však dokázal rýchlo kontrovať, keď už o minútu nato vyrovnal Rapáč. Kuľha si krátko nato v čistej šanci vylámal zuby na Šimbochovi, zatiaľ či Melicherčík výrazne podržal domácich pri tutovkách Hrnku a Samira Salijiho. Úroveň hry v ďalšom priebehu však výrazne poklesla. V komornej atmosfére sa oba tímy trápili s plynulosťou hry a šancí si vytvárali pomenej.

Jedným zo svetlých momentov bola akcia Krotáka v 30. minúte, po ktorej po faule nasledovalo trestné strieľanie. Popradský kapitán si položil Šimbocha na zem, ale ten betónom bravúrne zastavil gólovú strelu. Zakrátko mali domáci výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ale zahral ju rozpačito bez vážnejšieho ohrozenia hosťujúcej bránky. Domáci si s postupom času získavali prevahu, ale na konci ich akcií bol spoľahlivý Šimboch, ktorý doslova čaroval pri šanciach Kmiťa a Škoviru. Nezaostával však ani Melicherčík, ktorý zlikvidoval niekoľko šancí Nitranov.

Ani záverečná tretina nepriniesla kvalitný hokej. Namiesto gradácie hry sa oba tímy trápili, hrali nepresne a náznaky šancí boli skôr výsledkom individuálnej snahy ako kombinačných akcií. Po množstve zahodených šancí sa Popradčania presadili až v 54. minúte keď odrazený puk zasunul za čiaru Hult. Nitrania v závere neboli schopní vystupňovať tempo a vyrovnať, preto Poprad udržal svoje vydreté víťazstvo.

Ladislav Svozil, tréner Popradu: „Aj keď hral súper väčšinou len na tri päťky, podal vynikajúci výkon v defenzíve. Nitrania boli dôrazní a nedokázali sme sa presadiť. Keď chceme zápas zvládnuť lepšie, musíme premieňať šance a presilovky. Z toho pramenila zvýšená nervozita, ale našťastie sme to zvládli.“

Ján Jaško, tréner Nitry: " Podali sme obetavý, bojovný výkon. Neboli sme ďaleko od prekvapenia, ale hokej sa nehrá na šance. Z našej strany to bolo i dosť rozhárané, ale ubránili sme viaceré oslabenia i trestné strieľanie. Pred zápasom nám vypadli viacerí hráči pre zranenia."

Text: TASR Foto: mediaportal.biz