V nájazdoch rozhodol jediný presný zásah: Nitra odchádza z Popradu spokojná

Poprad v stredu neudržal tesné vedenie nad Nitrou. Corgoni v tretej tretine vyrovnali a v nájazdoch rozhodli o tom, že kamzíkom ostane len jeden bod.

Ilustračný obrázok k článku V nájazdoch rozhodol jediný presný zásah: Nitra odchádza z Popradu spokojná

Raketový vstup do zápasu mali hostia z Nitry. Na konci Lucianiho akcie z 2. minúty bol Rzavský, ktorý usmernil puk z ťažkej pozície za chrbát prekvapeného Ivanova – 0:1. Domáci však na vyrovnanie nečakali dlho. Už o minútu sa po Lichancovej prihrávke spoza bránky ocitol medzi kruhmi osamotený Matúš Paločko, ktorý skóroval. Poprad do prvej prestávky pridal i vedúci gól. Počas presilovky sa v 14. minúte pred brankárom Nitry Foltánom najlepšie zorientoval Heizer a odrazený puk poslal do siete – 2:1.

V druhom dejstve zaujal pekným sólom cez celé klzisko Lichanec, ale jeho nedôrazné zakončenie si Foltán postrážil. V 31. minúte prišli hviezdne momenty Nitranov. Efektnou kľučkou si Šille vychutnal popradského kapitána Fabiána a puk zavesil nechytateľne pod hornú žrď – 2:2. Na vyrovnanie Nitry zareagovali „kamzíci“ odpoveďou z hokejky Bondru, ktorý situáciu 2 na 1 riešil strelou nad Foltánovu vyrážačku – 3:2.

Do tretice nastal nerozhodný stav pod Tatrami aj v záverečnej časti hry. Zásah Pauloviča z 49. minúty po neprehľadnej situácii musel potvrdiť ešte videorozhodca. Keď domáci prežili vylúčenie McDowella tesne pred koncom riadneho hracieho času, zápas smeroval do predĺženia. V ňom gól nepadol a nasledovali samostatné nájazdy. Zisk extra bodu v nich pre Nitru zariadil jediný strelec Krištof.

HK Poprad - HK Nitra
72

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Ak by som to mohol zhodnotiť, vyzeral tento zápas rovnako, ako keď sme hrali v Nitre. Vtedy zvíťazilo šťastnejšie mužstvo. Bol to pekný a útočný hokej z oboch strán, nemám čo chlapcom vyčítať. Mohli sme rozhodnúť v predĺžení, mali sme tam tri gólové šance.“

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Prvá tretina bola poznačená našimi štyrmi vylúčeniami a slabou aktivitou či chýbajúcou agresivitou. V druhej tretine sme sa zlepšili a v tretej tretine sme dominovali. Zápas išiel do predĺženia, boli tam nejaké šance. V samostatných nájazdoch sme boli úspešní.“

HK Poprad – HK Nitra 3:4 pp a sn (2:1, 1:1, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 3. Paločko (Lichanec), 14. Heizer (Mlynarovič, Svitana), 35. Bondra (McDowell) – 2. Rzavský (Luciani, Ručkay), 31. Šille, 49. Paulovič, rozh. sam. nájazd Krištof. Rozhodovali: Kalina, Lauff – Korba, Gajan, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1017 divákov

Poprad: Ivanov – Ježek, Davydov, Fabian, Jáchym, McDowell, Dinda, Krempaský – Šitikov, Heizer, Majdan – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Vartovník, Abdul – Paločko ml., Lichanec, Paločko

Nitra: Foltán – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Mir. Pupák, Versteeg, Korím, Mich. Pupák – Kutálek, Krištof, Paulovič – Mikúš, Blackwater, Macík – Luciani, J. Ručkay, Rzavský – Šille, Ondrušek, Csányi