V Poprade padlo desať gólov

Poprad nadelil Košiciam sedem gólov, strelecky sa presadila aj nová posila Popradu Andrej Nedorost.

HK AutoFinance Poprad – HC Košice 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)

Góly: 7. Kmiť, 7. Koskinen, 11. Hult, 33. Vandas, 35. Nedorost, 48. Gellerstedt, 55. Kuľha – 13., 25. Miklík, 51. Dravecký. Rozhodovali: Lokšík – M. Novák, Valach, vylúčení: 4:5, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 2056 divákov.

Zostavy:

HK AutoFinance Poprad:
Melicherčík – Melicherčík – D. Brejčák, Suchý, Novotný, Kovačevič, Šterbák, Hellström, Fabian, Kramár – Vandas, Koskinen, Kuľha – Škovira, Kmiť, Viac – Svitana, Hult, R. Rapáč – Gellerstedt, Nedorost, Takáč

HC Košice:
Hylák – Homer, Tabaček, Slimák, Šeda, Novák, Biro, Grman, Mlynarovič – Bartoš, Zálešák, Dravecký – Jenčík, Gron, Miklík – Fabuš, Vorel, Pašek – Gmitter, Piatak, Petruška

Popradčania od úvodu prevzali iniciatívu, tvorili a dostávali sa do streleckých príležitostí. Po dvoch nedovolených zákrokoch sa im v 6. minúte naskytla presilovka o dvoch hráčov, ktorú dokonale využili. Najskôr v 7. minúte zakončil biliard Kovačeviča s Vaicom gólom Kmiť a o 29 sekúnd využil presilovku piatich na štyroch svojim premiérovým gólom v popradskom drese Koskinen.

Povzbudení Popradčania hrali s chuťou, z čoho pramenil aj tretí gól v košickej sieti. V 11. minúte našiel Svitana Hulta, ktorý pomedzi nohy prestrelil Hyláka. Hostia však nepríjemne hrýzli a nechceli sa zmieriť s doterajším vývojom východniarskeho derby. V 13. sa im podarilo znížiť, keď po ostreľovaní popradskej bránky trafil do čierneho Miklík. Keď Miklík v 25. minúte nechytateľnou strelou znížil na rozdiel gólu, zdalo sa, že sa Košice nadýchli k obratu.

Popradčanov to však nevyviedlo z rovnováhy a naďalej hrali svoj aktívny hokej. Ten im priniesol ovocie v 33. minúte, keď Rapáč našiel pred bránkou voľného Vandasa, ktorý bez problémov doklepol puk za bránkovú čiaru. O dve minúty viedol Poprad už o tri góly, keď sa Kuľha preštrikoval až pred bránu, kde odrazený puk usmernil do čierneho Nedorost. Hoci sa hostia snažili o zvrat, popradská defenzíva fungovala spoľahlivo. V 48. minúte navyše pridali Popradčania gólovú poistku, keď svoj nájazd na bránku zakončil Gellerstedt bekhendovým blafákom a zvýšil na 6:2. Košičania sa k slovu dostali až v 51. minúte, keď presilovku bleskovo využil Dravecký. Záverečné slovo však patrilo opäť domácim, keď Vandas vydoloval v rohu puk, naservíroval ho Kuľhovi, ktorému len stačilo nastaviť hokejku.

Ladislav Svozil, tréner Popradu: „Získali sme dôležité body so silným súperom. Pre nás bolo dôležité, že sme využili presilové hry na začiatku a dostali sme sa do vedenia 3:0 a to rozhodlo o výsledku stretnutia. Škoda, že na takýto zápas prišlo tak málo popradských divákov, ale takýmito výsledkami by sme ich mohli na štadión prilákať.“

Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: „Na začiatku zápasu sme urobili zbytočné fauly, za ktoré nás domáci vytrestali. V druhej tretine sme sa vrátili do zápasu, začali sme lepšie korčuľovať a znížili sme stav. Potom nás však po individuálnych chybách domáci opäť trestali a už sa nám nepodarilo vrátiť do zápasu.“

Text: TASR Foto: mediaportal.biz