Veteráni ukázali, ako sa hrá bowling. Na turnaji sa stretli už po siedmykrát

V piatok 23.11.2013 a sobotu 24.11.2013 sa odohral už siedmy ročník Veterán Cupu v herni Citybowling v Poprade. Turnaja sa zúčastnilo 47 hráčov z rôznych kútov Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku Veteráni ukázali, ako sa hrá bowling. Na turnaji sa stretli už po siedmykrát

Turnaj sa odohral v troch kvalifikačných rundách počas dvoch dní. Hralo sa na súťažnom mazaní pre druhé kolo Seniorskej ligy. Hráčom boli pridelené handicapy od veku 58 a viac za každý rok 1 bod.

V prvej runde štartovalo iba 10 hráčov. Najlepšie sa darilo najstaršiemu účastnikovi v runde Rudolfovi Zoričákovi, ktorý vyhral rundu s výkonom 1229 s handicapom ( priemer 198,83) v druhej zvíťazil Miženko Milan s výkonom 1236 s handicapom (priemer 198) a v tretej dominoval Debnár Ján výkonom 1150 s handicapom (priemer 184,67).

Do semifinále pôvodne malo postupovať 50% hráčov, ale po úprave nakoniec semifinále odohralo 30 hráčov na tri hry s prenosom 50% z kvalifikácie vrátane handicapov. Najlepším hráčom semifinále bol Debnár Ján s výkonom 1240 ( 219,227,198 plus prenos a handicap ).

Do finále postupovalo 8 najlepších hráčov. Finále sa odohralo systémom vzájomných zápasov Rund Robin. Vo finále si najlepšie počínal Kečkeš Pavol, v siedmich zápasoch nazbieral 1475 bodov a stal sa celkovým víťazom Veterán Cupu 2013. Na druhom mieste o 24 bodov menej s výkonom 1451 skončil domáci hráč Jurínyi Ľudovít a tretí s výkonom 1443 Foriš Alojz. Najlepšou ženou sa stala Adamčík Alexandra, ktorá v celkovom hodnotení obsadila 21. priečku. Najvyšší náhod dosiahol Foriš Alojz, ktorý v druhej kvalikačnej hre zhodil 268 kolkov.

Počas celého dňa vládla príjemná atmosféra, kde každý účastník sa mohol posilniť výborným gulášom a inou pochúťkou z diviny. Po ukončení tretej rundy došlo k losovaniu malej tomboly, kde piati výhercovia si mohli ovlažiť hrdlo aj tekutým chlebom. Všetkým ďakujeme za účasť výhercom blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník Veterán Cupu.