Víťazstvo LEVa videl na vlastné oči aj prezident KHL

Hokejisti HC Lev Poprad zdolali v piatkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade ruský tím Víťaz Čechov 6:3. "Levi" rozhodli o svojom víťazstve v prostrednej časti hry, ktorú získali v pomere 4:1. Zverenci trénera Radima

HC Lev Poprad – Víťaz Čechov 6:3 (1:2, 4:1, 1:0)

Góly: 13., 22., 36. Nedorost, 26. ŠPIRKO, 33. BARTEČKO (MEZEI), 58. Lewis – 9. Panarin, 17. Točickij, 28. Belousov. Rozhodovali: Vasiľev, Cyplakov – Aljošin, Michajevič, vylúčenia: 7:9, navyše: Timkin (Čechov) 5+DKZ za zhodenie rukavíc, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, striedania: 36. Alistratov namiesto Daltona, 4500 divákov – vypredané.

zostavy:
HC Lev Poprad: Laco – Mezei, Pilař, Sigalet, Hunkes, Mihálik, Lewis, Klouček – Nagy, Nedorost, Bartečko – Kristek, Mikúš, Špirko – Chabada, Balán, Huna – Sekáč, Lundberg, Fabricius
Víťaz Čechov: Dalton (od 36. Alistratov) – Markov, Černov, Trosčinskij, Kudinov, Chafizullin, Golovkov, Tuljakov – Anisin, Točickij, Panarin – Lesnuchin, Tarnaski, Belousov – Timkin, Fedosejev, Dvurečenskij – Veličkin, Romanov, Brennan

Vypredaný popradský štadión sledoval od úvodných minút aktívny hokej na obidvoch stranách. Pred bránkou hostí to najprv skúšal Nedorost, na opačnej strane strelou od modrej čiary Černov. V 9. minúte vyrobil obrovskú chybu v obrannom pásme Mezei, puk mu vypichol Panarin a na dva razy prekonal Laca – 0:1. „Levi“ odpovedali o štyri minúty neskôr, keď sa v presilovej hre presadil Nedorost – 1:1. Pri vylúčení Pilařa však poslal hostí opäť do vedenia Točickij – 1:2. Domáci mohli vyrovnať po príležitostiach Lundberga, Fabricia, či Bartečka, stav sa však nezmenil.

Začiatok druhej dvadsaťminútovky vyšiel domácim, ktorí v oslabení o jedného hráča dokázali vyrovnať. Svoj druhý presný zásah v stretnutí pridal Nedorost, ktorý dorazil po Hunkesovej strele puk do opustenej bránky – 2:2. V 26. minúte na radosť domáceho publika poslal po prvý raz do vedenia „levov“ Špirko, ktorý dokázal nájsť medzeru medzi Daltonom a konštrukciou bránky – 3:2. Gólové hody pokračovali aj v nasledujúcich minútach, za hostí vyrovnal po peknom prieniku Belousov, no v 33. minúte už Lev Poprad vyhrával 4:3. Bartečko sa pohral s pukom a Daltonovi nedal šancu. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil svojim tretím gól v zápase Nedorost – 5:3.

V záverečnom dejstve domáci pozorne bránili a podnikali rýchle protiútoky. V 48. minúte napriahol od modrej čiary obranca Hunkes, Alistratov si však dal pozor. Počas presilovej hry sa ten istý hráč ocitol pred bránkou hostí, no opäť nedokázal dostať puk do siete. Na druhej strane si Laco poradil so šancami Makarova, Černova a Anisina. Bodku za stretnutím dal v 58. minúte v presilovke obranca Lewis – 6:3 a „Levi“ sa v tabuľke Západnej konferencie bodovo dotiahli na Spartak Moskva. Hostia v závere nezvládli emócie a vyprovokovali hromadnú bitku.