Vo Zvolene sa hral svižný hokej. Poprad vyšiel na prázdno

Kamzíci cestovali v nedeľu do Zvolena, kde chceli zabojovať o body proti susedovi v tabuľke.

Ilustračný obrázok k článku Vo Zvolene sa hral svižný hokej. Poprad vyšiel na prázdno

Vo Zvolene videli diváci v 1. tretine svižný hokej. Hneď v úvode zápasu v 72. sekunde sa obranou hosti preštrikoval Ivan Jurík a bolo 1:0. V 8. minúte hrali presilovku hostia. Nehrali ju zle, ale skórovať mohli domáci, lenže Podkonický v samostatnom nájazde neuspel. V 10. minúte zoči-voči Šimkovi neskóroval aktívny Lapšanský. Nedáš-dostaneš mohlo platiť o dve minúty neksôr, keď domáci Puliš opečiatkoval len žrď Masalkisovej bránky.

V 2. tretine v 25. minúte v obrovskej šanci pohorel Čanky a trest prišiel o 4 minúty, keď v presilovke hostí Mlynarovič krásne našiel Krotáka a ten si Šimka doslova vychutnal. V závere 2. tretiny mohol dostať domácich do vedenia Podkonický, jeho strelu však Masalskis kryl.

Začiatok záverečnej tretiny vyšiel lepšie domácim. Brabenec nastrelil zrď, puk sa následne odrazil k Chovanovi a ten nemal problém skórovať. V 45. minúte predviedli domáci biliardovú akciu po osi Brabenec – Chovan – Škvaridlo, ale posledný z nich netrafil Masalkisovu bránu. Hostia sa v závere ešte pokúsili o power play, avšak nedostali sa ani k ohrozeniu Šimka. Zvolenčania tak svojho suseda v tabuľke zdolali najtesnejším rozdielom.

Július Šupler, tréner Zvolena: „Bolo to zaujímavé stretnutie, s množstvom pekných momentov. Chýbalo mu len viac gólov. Som rád, že moji chlapci poplnili taktické pokyny. Hráčom som poďakoval za výkon, podržal nás brankár Šimko. Aj hosťujúci brankár chytal dobre.“
Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: „Videli sme dramatické stretnutie so šťastnejším koncom pre domácich. Dôvodom našej prehry boli nepremenené šance. S jedným gólom môžeme vyhrať len ťažko.“

HKM Zvolen: Šimko – Hertl, Pokovič, Ťavoda, Mucha, Hraško, Pichnarčík – Chovan, Brabenec, Škvaridlo – Podkonický, Bortňák, P. Zuzin – Síkela, Jurík, Ľ. Zuzin – Ďaloga, Čanky, Puliš
HK Poprad: Masalskis – Brejčák, Gaborčík, Kurali, Fabian, Makovský, Dinda – Sýkora, Stals, Lapšanský – Paločko, Mlynarovič, Kroták – Drábek, Paukovček, Belluš – Gapa, Takáč, Nagy

HKM Zvolen – HK Poprad 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 2. Jurík, 41. Chovan – 29. Kroták. Rozhodovali: J. Konc, Novák – Korba, Rovenský, vylúčení: 4:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1310 divákov