Peter Handzuš Iné športy

Voda hasičom nedošla. Pretekali aj v horúčavách

V Štrbe sa za horúceho slnečného počasia konal už 9. ročník súťaže hasičských družstiev "O putovný pohár starostu obce Štrba“. Bol to v poradí deviaty pretek zo seriálu Podtatranskej hasičskej ligy. Hneď po týchto pretekoch pokračovala 3. kolom

V pretekoch o pohár starostu obce sa zúčastnilo 30 družstiev, ktoré súťažili v štyroch kategóriach.

[blockquote]V ka­tegórii mužov prvenstvo z minulého roka obhájila Spišská Sobota okr. Poprad s časom 14,69 s. Spišská Sobota vyhralo putovný pohár už po piaty krát / aj v rokoch 2006,2007,200­9,2011/ a získala ho natrvalo. Druhý DHZ bol Bobrovček / okr. Liptovský Mikuláš/ (16,02 ) a tretia Štôla okr. Poprad (15,67 ).

V kategórii ženy zvíťazili Smižany okr. Spišská Nová Ves  s časom 22,58 s . Druhá skončila domáca Štrba okr. Poprad / 31,60 / a tretia Šuňava okr. Poprad /33,54 / .

V kategórii dorastencov prvú priečku s časom 19,32 s obsadila Šuňava, pred Štrbou /19,5l/ a Spišským Bystrým /21,10/ .

V kategórii dorasteniek si prvenstvo vybojovali dievčatá  zo Spišskej Soboty /20,62/ pred Šuňavou /23,88/. [/blockquote] [youtube=440,248]h­ttp://youtu.be/wVOW­L6I8h_Q[/youtu­be] Hneď po vyhodnotení súťaže Podtatranskej hasičskej ligy a odovzdaní cien najlepším družstvám vo všetkých štyroch kategóriach starostom obce Štrba Michalom Sýkorom, sa v zápolení pokračovalo Regionálnou hasičskou ligou Spiš. Tretieho kola RHLS sa zúčastnilo 13 družstiev mužov a 4 ženské družstvá. Súťažilo sa v hasičskom útoku s vodou v dvoch pokusoch, pričom do hodnotenia bol počítaný lepší pokus.

[blockquote]Prven­stvo medzi mužmi si vybojovala Štôla (PP) s časom 14,71 s, pred Bobrovčekom ( LM) s časom 14,92 s a Nižnými Ružbachami ( SL) s časom 15,11 s.

V kategórii žien to bola Štrba s časom 18,37 s, pred Smižanmi /SN/ s časom 22,26 s a Spišskou Sobotou II /PP/ s časom 22,74 s. [/blockquote]

Regionálnu hasičskú ligu Spiš vedie u mužov Štôla pred Spišskou Sobotou a Nižnými Ružbachmi, u žien Štrba pred Spišskou Sobotou a Spišskou Teplicou. Štvrté kolo tejto ligy sa uskutoční v nedeľu 22.7.2012 o 14­.00 hodine v Žakovciach okres Kežmarok. V Podtatranskej hasičskej lige /PHL/ sú v priebežnom poradí najlepší muži zo Smižan pred Kravanmi a Spišskou Sobotou II. Aj u žien sú najlepšie Smižany pred Šuňavou a Štrbou. Dorastenci majú poradie : 1. Štrba, 2. Šuňava,  3. Štôla, u dorasteniek – l. Šuňava, 2. Spišská Sobota a 3.Vikartovce. [youtube=440,248]h­ttp://youtu.be/GvpU­cuCEASE[/youtu­be] Najbližšou – desiatou súťažou PHL je súťaž o Putovný pohár starostu obce Vernár v nedeľu 8.7.2012 o 9. hodine pri miestnom futbalovom ihrisku. Všetkým, ktorí sa na príprave a realizácii oboch súťaží v Štrbe podieľali patrí veľké poďakovanie za dobre odvedenú prácu.

Poprad24/Ondrej Klimo Foto: Milan Šebest Video: Marek Šebest