Vydreté víťazstvo Popradu

HK Poprad - HKM Zvolen 5:4 pp v 26. kole Slovnaft extraligy

HK ŠKP POPRAD – HKm ZVOLEN 5:4 pp (2:0, 0:3, 2:1 – 1:0)
Góly: 8. Bartečko, 20. Lundberg, 50. Lapšanský, 55. Kopecký, 62. Kroták – 26. Baláž, 30. Škoda, 35. Čierny, 55 Jurík. Rozhodovali: Lokšík – Gajan, Valach, vylúčení: 7:12, navyše: J. Brejčák 5+DKZ za hrubosť a 10 minút za zhodenie rukavíc – Bokroš 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 4026 divákov

Po vzájomnom zoznamovaní sa hra postupne nabrala správny hokejový rytmus. Hlavne zásluhou domácich, ktorí úvodnú dvadsaťminútovku kočírovali a tak Melicherčík v ich bráne sa takmer nudil. V 7. minúte mal nebezpečnú príležitosť Bartečko, ale z toho nezapršalo. Ale keď na začiatku 8. minúty signalizoval rozhodca trest pre hostí, musel ho napokon zrušiť, pretože znova sa zaskvel Bartečko a otvoril gólový účet zápasu. Zvolen o dačo zrýchlil svoje ataky, na druhej strane Suchého a Škovirove šance zostali bez efektu. Keď v ostatnej minúte dostali hostia dvojminútový trest, Leskovjanský si ho odpykal iba šesť sekúnd, pretože Lunberg využil presilovku na druhý gól ŠKP. Osviežení Zvolenčania hneď od začiatku strednej časti hry zvýšili obrátky a častejšie sa tlačili pred Melicherčíka. Prvú vážnejšiu šancu mal síce domáci Jasečko, ale v 26. minúte vyrobila popradská obrana chybu, nechala po pravici Melicherčíka dostatočný voľný priestor a Baláž poľahky dal kontaktný gól. Ten im zdvihol sebavedomie natoľko, že v 30. minúte pri vylúčení Jasečka vyrovnali v presilovke na 2:2. Potom začal neľútostný boj a pred Kristínom bolo stále horúcejšie. Ale v 33. minúte prišlo dvojnásobné vylúčenie domácich hráčov a hostia hrali presilovku 5:3. Kamzíci ju neprečkali pretože Čierny tretím gólom poslal hostí do vedenia. Poprad hral od 44. minúty presilovku 5:3, ale na ukazovateli skóre sa nič nezmenilo. Ani keď sa Bartečko o dačo neskôr ocitol sám pred Kristínom. Na ľade sa spustil nelútostný boj o každý puk. Snaženie Popradčanov predsa len korunoval Lapšanský v 50. minúte vyrovnaním na 3:3. Nervozita na lavičke hostí narastala, razom bolo viac hráčov na ľade, ale presilovku od 52. minúty kamzíci nevyužili. Až po jej vypršaní jasali diváci tešiac sa zo štvrtého gólu Kopeckého. Lenže tí zostali v nemom úžase, keď Jurík v 55. minúte znova vyrovnal. V 59. minúte mal Zvolen znova veľa hráčov na ľade a dostal dve minúty. Gól nepadol a predlžovalo sa a kapitán Kroták v 62. minúte rozhodol.