Webnoviny - Basketbal

Výsledky 1. kola basketbalovej extraligy žien

WEBNOVINY.SK

Zľava: Michaela Ivánová zo Šamorína, Anna Jurčenková z Košíc a Sabina Oroszová zo Šamorína v zápase Dobrí anjeli Košice – SBK Šamorín 1. kola basketbalovej extraligy žien Foto: SITA/Ivan Fleischer BRATISLAVA 6. októbra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov stredajších zápasov úvodného kola novej sezóny basketbalovej extraligy žien:

MBK Ružomberok – BK Inpek UKF Nitra 77:67 (14:18, 21:8, 17:25, 25:16) Najviac bodov: Grešnerová 17, Tetemondová 13, Lukačovičová a Bučáková po 11 – Guzmanová 35, Borovičková 12, Babariková 9 TH: 27/19 – 22/15, fauly: 23 – 26, trojky: 2 – 4, rozhodovali: Tomašovič a Dula, 300 divákov Úvod patril hostkám z Nitry, ktoré ešte v 12. min viedli 22:16. Ružomberčanky sa potom začali zbavovať nervozity, spresnili obranu i streľbu a krátko pred polčasovou prestávkou sa im podarilo uniknúť na rozdiel 11 bodov (35:24). Po zmene strán sa pokračovalo podľa nôt domácich hráčok, ktoré v 27. min odskočili na sľubných 15 bodov, rozhodujúci únik však z toho ešte nebol. Naopak hráčky Nitry zdvihli hlavu a v záverečnej štvrtiny sa ujali vedenia 51:50. Záver duelu lepšie zvládli domáce basketbalistky, ktoré napokon zvíťazili 77:67. Strelecky sa mimoriadne darilo Američanke Carmen Guzmanovej v drese Nitry, ktorá zaznamenala 35 bodov, čiže viac ako polovicu všetkých bodov svojho tímu

ŽBK Whirlpool Poprad – BK Slovan Bratislava 97:49 (28:12, 22:7, 21:20, 26:10) Najviac bodov: Lásková 25, Kmeťová 23, A. Baburová 14 – Mlynarovičová 11, Riecka a Rykulská po 10 TH: 12/7 – 10/5, fauly: 14 – 16, trojky: 2 – 6, rozhodovali: Zubák a Hricišin, 600 divákov Popradčanky sa pustili do oslabeného súpera s veľkou chuťou a hneď v úvode si vytvorili dostatočný náskok. V 3. min domáce hráčky vyhrávali už 10:0, hostky sa však nevzdávali a snažili sa zápas zdramatizovať najmä úspešnou trojkovou streľbou Rykulskej. Domáce však držali opraty duelu pevne v rukách a do šatne odchádzali s jasným vedením 50:19. Aj napriek želaniu popradského publika stovka nepadla, hráčky ŽBK sa však tešili z vysokého vstupného víťazstva do sezóny 97:49.

BK PU Bemaco Prešov – MBK Región Rožňava 72:59 (11:10, 25:14, 17:15, 19:20) Najviac bodov: Wirthová 21, Pindrochová 17, Ciappinová 13 – Libičová 19, Timková 15, Beňušková 13 TH: 15/9 – 14/7, fauly: 15 – 18, trojky: 6 – 4, rozhodovali: Bohucký a Mlynarčík, 200 divákov V typicky prvom zápase novej sezóny videli diváci spočiatku obojstranne nervózny basketbal, ktorému dominovalo veľa nepresností. Ešte v 6. min bolo 2:2. Prakticky do polovice druhej štvrtiny bol stav vyrovnaný. Následne Prešov vďaka zlepšenej obrane a streľbe získal 12-bodový náskok, ktorý si udržal až do začiatku štvrtej štvrtiny. Vtedy Rožňava zlepšila všetky herné činnosti a dve minúty pred koncom znížila na rozdiel piatich bodov. Domáca Vacková však dvoma úspešnými trojbodovými pokusmi nepripustila zvrat v stretnutí.

Dobrí anjeli Košice – ŠBK Šamorín 103:38 (28:14, 24:9, 36:4, 15:11) Najviac bodov: Žirková 20/4, Hricková 15, Jurčenková a Lawlessová 13 – Sujová 20, Ivanová a Oroszová po 5 TH: 11/10 – 2/2, fauly: 10 – 13, trojky: 9 – 4, rozhodovali: Pipíška a Daubner, 300 divákov Od začiatku bol zápas v réžii domáceho tímu. Najväčší zlom sa zrodil po zmene strán, keď Košičanky mali excelentný nástup a dovolili hostkám zaznamenať len štyri body. Aj napriek poľaveniu sa napokon domáce hráčky prehupli cez trojcifernú hranicu a zvíťazili 103:38. Streleckou líderkou Dobrých anjelov bola predsezónna posila Žirková, autorka 20 bodov.