Marián Handzuš Hokej

Z Popradu odchádza pokorený aj Trenčín

Kamzíci si v domácej aréne poradili už s dvanástym súperom v rade, tentoraz po víťazstve 4:1.

HK Poprad – Dukla Trenčín 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly: 25. Bartečko, 25. Kroták, 40. Škovira, 60. Bartečko – 31. Ďuriš, Rozhodovali: Rudý – Horínek, Jankovič, vylúčení: 7:7 na 2 min., navyše Nagy (Poprad) a Tomko (Trenčín) na 5 min. za údery presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2856 divákov

Trenčín si na náročný duel v Poprade pripravil dobrú taktiku, keď Popradčanom nedovolil hrať svoju typickú nátlakovú hru. Plným nasadením a aktívnym forčekingom narúšal akcie domácich, ktorí sa nevedeli dostať do tempa. Pokusy Nagya, Svitanu a na druhej strane Pardavého boli síce z kategórie nebezpečnejších, ale gólmani si s nimi poradili. Najväčšiu šancu **úvodnej časti **spálil **v 12. minúte **Ďuriš, s ktorého strelou mal Melicherčík problémy.

V 24. minúte sa hostia dopustili dvoch nedovolených zákrokov, čím ponúkli domácim 2-minútovú výhodu presilovky o dvoch hráčov. Tí ňou nepohrdli a zakrátko ju premenili na dva góly v Kováčovej sieti. Najskôr po dokonalom vyšachovaní zavesil Bartečko a o 40 sekúnd nato si Kroták položil Kováča, obišiel bránku a s pomocou šťastného odrazu hostí zakončil. Tréner Gregor si ihneď nato vyžiadal oddychový čas. Hoci ďalšie minúty patrili Popradčanom, ktorí mohli streliť tretí gól, v 31. minúte zahrmelo na druhej strane. **Protiútok **Trenčína **zakončil **presnou strelou **Ďuriš **a znížil na rozdiel gólu. V závere tretiny však kamzíci zovreli hostí pred svojim brankárom a v 40. minúte zabezpečil **Škovira gólom do šatne domácim opäť **dvojgólový náskok.

Záverečná tretina zmenu skóre nepriniesla. Spestrila ju iba séria vylúčení a** pästný súboj medzi Nagyom a Tomkom, ktorý aj v ňom potvrdil Popradskú dominanciu. V záverečnej power-play spečatil domáci triumf gólom **Bartečko.

Hlasy trénerov: Ján Jaško, tréner Popradu: „V prvej tretine sme sa veľmi ťažko predierali cez pozornú defenzívu súpera. Presilovky v druhej tretine nám vliali novú energiu. Rozhodujúcim momentom bol tretí gól do šatne, ktorým sme sa ukľudnili.“
Dušan Gregor, tréner Trenčína: „Napriek prehre sme neodohrali zlý zápas. V prvej tretine sme mali dve gólové príležitosti a keby sme dali gól, zápas sa mohol vyvíjať úplne ináč. V druhej tretine sme urobili dva zbytočné fauly, v oslabení sme dostali dva góly a bolo po zápase. Po kontaktnom góle sme urobili neuveriteľnú individuálnu chybu a dostali sme gól na 3:1, ktorý rozhodol. Zaslúžili sme si siahať po bodíku.“