Michal Paška Hokej

Z tesnej výhry sa tešili Popradčania

V prípravnom hokejovom zápase dnes hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš na domácom ľade podľahol HK Poprad 2:3.

Úvod podtatranského derby stretnutia vyšiel lepšie hosťom. Tí sa do vedenia dostali už v 3. minúte, keď po individuálnej akcii skóroval Hlinka. Mikulášania sa snažili o vyrovnanie, so strelou Mravca si popradský gólman v 8. minúte poradil. Úspešný nebol ani Kadura so svojou strelou o dve minúty neskôr.

Potom si dlhší čas žiadny z tímov nevytvoril vážnejšiu šancu. Až prišla 16. minúta a pokus Vaica, Palko v bránke Liptovského Mikuláša bol pozorný. V 17. minúte pri domácom oslabení nezakončil svoj pokus podľa predstáv Kroták. O minútu na to, keď na trestnú lavicu odišiel práve Kroták, napriahol po pár sekundách z rohu klziska Pleva a bolo 1:1. Gól domácich povzbudil a o pár sekúnd už bolo v presilovke 2:1 po presnom zásahu Ďurného.

V úvode druhej tretiny Mravcova prihrávka nenašla Pajonga pred popradskou bránkou. V 28. minúte Palko vyrazil strelu Fabiana od modrej. Ďalším gól padol po pol hodine hry a Poprad ním vyrovnal na 2:2 vďaka Takáčovi. O minútu na to sa pekným zákrokom predviedol Palko po šanci Popradu. Bartík v 33. minúte prihral Nitrianskemu, ktorého strelu popradská obrana zblokovala. Na druhej strane strieľal vzápätí Kraft, ale Palko si poradil. Nitrianskeho strelu v 39. minúte Brunnsteiner vyrazil.

Popradčania sa do vedenia dostali opäť v úvode poslednej časti hry, keď svoj druhý gól v zápase strelil Takáč po peknej individuálnej akcii. Počas presilovky to z rohu bránkoviska skúšal v 48. minúte Kroták. O minútu na to strieľal Škovira vedľa Šiarnikovej bránky. Fabián tvrdou strelou v 52. minúte počas presilovky vyskúšal pozornosť mikulášskeho brankára, o pár sekúnd trafil tyčku Svitana. Od modrej dobre vystrelil v 58. minúte domáci obranca M. Klepáč, ale puk v sieti neskončil.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 2:3 (2:1, 0:1, 0:1) Góly: 18. Pleva (Legerský, Hyben), 19. Ďurný (Mravec) – 3. Hlinka (Svitana), 30. Takáč (Vandas), 42. Takáč Vylúčení: Domáci: 11. Hostia 8. Bartík (Liptovský Mikuláš) na 10. minút. Rozhodovali: Kubuš, Rovenský, Snášel. **Divákov: **120. **MHK 32 Liptovský Mikuláš: Palko (41. Šiarnik) – P. Klepáč, Nitriansky, Lištiak, M. Klepáč, Beňa, Hyben, Bartík, Pleva, Legerský, Ďurný, Mravec, Pajong, Kadura, Kuric, Staroň, Hájnik, Piatka, Kubiš. **HK Poprad: Brunnsteiner – Fabian, Kramár, Škovira, Kuľha, Kroták, Kraft, Paločko, Malina, Takáč, Velebný, Dinda, Vaic, Hlinka, B. Rapáč, R .Rapáč, Novotný, Svitana, Gellerstedt, Brajčák, Vandas.