Z Veľkej ceny Slovenska jedno striebro: Centralisti v tvrdej konkurencii

V Bratislave sa konala prestížna medzinárodná súťaž v karate pod názvom 37. ročník veľkej ceny Slovenska. V tvrdej konkurencii sa presadzovalo veľmi ťažko.

Ilustračný obrázok k článku Z Veľkej ceny Slovenska jedno striebro: Centralisti v tvrdej konkurencii
Zdroj: Central karate klub Poprad

Pod Bratislavským hradom sa stretlo vyše 1400 pretekárov zo 154 klubov z 21 štátov sveta. V tejto obrovskej konkurencii sme mohli vidieť aj karatistov z Central karate klubu Poprad (CKK), ktorí sa zúčastnili len nedeľňajšej časti súťaže, ktorá bola venovaná mladším karatistom od 6 – 14 rokov.

„V najmladšej kategórii kumite dievčatá do 8 rokov – 20 kg sa do finále prebojovala Laura Klempová, ktorá žiaľ súperku z Maďarska nezdolala, ale do Poradu si priniesla striebornú medailu,“ informovala Ivana Kucová z CKK.

Menej šťastia mala jej sestra Linda Klempová, ktorá sa v kategórii kumite dievčatá do 8 rokov – 24 kg dostala do boja o tretie miesto, ale taktiež bola súperka nad jej sily a umiestnila sa tak na peknom 4. mieste.