Monika Vengrínová Iné športy

Začala sa jarná časť futsalovej ligy: Favoriti bodovali naplno

Po zimnej prestávke sa futsalisti vrátili na ihrisko a pokračujú jarnou časťou, kde zatiaľ odohrali jedenáste a dvanáste kolo 16.ročníka Popradskej futsalovej ligy. Družstvá na prvých dvoch miestach potvrdili úlohu favoritov a bodovali naplno.

Ilustračný obrázok k článku Začala sa jarná časť futsalovej ligy: Favoriti bodovali naplno

SDS v prvom jarnom zápase zvíťazilo s posledným Evolution 5–0. Evolution i napriek výsledku bojovali a svojho súpera potrápili. Polčas prehrali len 0–1, v druhom však už dochádzali sily. Brankár Sasák z SDS napokon ale gól nedostal gól a pripísal si už druhé čisté konto v tomto ročníku.

Lion Šatex nastúpil na svoje zápasy v plnom zbroji. Posilnili a omladili svoj káder. Okrem iných hráčov dopísali na súpisku i najlepšieho strelca Zimnej ligy- Marhefku z Darebákov, hráča All Star Zimnej ligy Pavlička z Livers pub, ako aj najlepšieho brankára z Darebákov. Ich lavička doslova praskala vo švíkoch, pripravený zasiahnuť do zápasu bol dokonca i druhý brankár. To sa prejavilo na ich výsledkoch, keď deklasovali Evolution 13–3. Nedali šancu ani Beer Boys a vyhrali 6–2. Dobre sa do družstva zapísali posily. Marhefka strelil Evolution päť gólov a Pavličko štyri. Pivárom dali zhodne po dva góly. Napriek tomu, že nastúpili na svoje prvé dva zápasy v tomto ročníku, v poradí strelcov sa hneď vyšvihli do prvej tretiny.

Elron Team tiež dopísal do súpisky nových hráčov a uzavrel ju na dvadsať, čo je najpočetnejšia súpiska zo všetkých družstiev tohto ročníka. Paradoxne na svoje sobotňajšie zápasy nastúpili s najnižším možným počtom hráčov, ktorý umožňuje vôbec začať zápas a to je 3+1. I napriek tomu sa snažili zabojovať o čo najlepší výsledok. S Beer Boys prehrali 3–7. Avšak druhý zápas ich súper vôbec nešetril. Veľká 1984 sa do nich pustila bez súcitu. Góly pribúdali, ako na bežiacom páse. Už polčas skončil 8–2. V druhom sa nič nezmenilo. Štyria statoční Elroňáci stále hrali otvorenú hru. Pohľad na nich bol dvojaký- buď boli v podrepe a vydýchavali, alebo mali loptu a pokúšali sa o útok… Veličania si schuti zastrieľali a rozbili Elron 17–4. Jedna veľká pochvala a obdiv, že svoje zápasy odohrali so cťou až do konca.

Body sa rozdelili podľa postavenia v tabuľke

V sobotu sa body rozdelili presne podľa postavenia v tabuľke. Prvé dva družstvá si pripísali po šesť bodov, ďalšie dva zo stredu získali po tri body práve s okliešteným Elronom. No a posledné dva družstvá odchádzali bez zisku bodu.

Na čelo tabuľky strelcov sa ku Slavomírovi Vojčíkovi z Lion Šatex pripojil Juraj Kšendzakovič z Veľkej 1984, ktorí majú zhodne po šestnásť strelených gólov. Za nimi sú dvanásť gólový Bilina z Elron Teamu a Beller z SDS. U brankárov jasne kraľuje Štefan Sasák z SDS s priemerom 1,27 gólu na zápas. Jeho pozíciu už do konca sezóny asi nik neohrozí…

Už budúcu sobotu 24.5.2014 pokra­čujeme 13–14.kolom. Uvidíme v ňom súboj rivalov na titul v prebiehajúcom ročníku SDS – LION ŠATEX. Výsledok tohto zápasu možno odhalí majstra.

EVOLUTION – LION 3:13 (2:5)
góly: Gandžala2, Luščík Mi.1 – Marhefka5, Pavličko4, Ďuran1, Kiška1, Šproch1, Vojčík S.1

ELRON TEAM – VEĽKÁ 1984 4:17 (2:8)
góly: Bilina3, Findura1 – Kšendzakovič5, Kittan4, Gallovič A.3, Kolmokov3, Gallovič D.2
brankári: Remža – Smižanský