Peter Handzuš Futbal

Začala Zimná liga. Zahrá si ju jedenásť mužstiev

V poslednú novembrovú sobotu sa začala Zimná liga Popradskej futsalovej ligy. Hraje sa tradične v hale pri Zámočku v Matejovciach. Prihlásilo sa jedenásť družstiev, ktoré sa stretnú medzi sebou trojkolovo.

Ilustračný obrázok k článku Začala Zimná liga. Zahrá si ju jedenásť mužstiev

Hneď prvý zápas priniesol prekvapenie. Beer Boys si poradil s B-Teamom, družstvom, ktoré obsadilo minulý rok 3. miesto. Zvíťazili najtesnejším rozdielom 2:1. B-Team prehral aj svoj druhý zápas s FC Sobotou, minuločným strieborným družstvom 2:5.

Nováčikovia ligy, Darebáci, skočili do súťaže nebojácne a Elron Team deklasovali už v prvom polčase 6:0. V druhom dali obidva družstvá po góle a rozišli sa výsledkom 7:1. V druhom svojom zápase ale ťahali za kratší koniec a prehrali s Lion Šatex 2–0 po sympatickom výkone.

Hráči Livers Pub nastúpili na svoj zápas proti Elronu na hranici jeho regulárneho začiatku. To nebolo všetko. Nastúpil za nich navyše neregistrovaný hráč a zápas bol predčastne ukončený a kontumovaný 5:0 v ich neprospech.

Príjemným prekvapením bola hra No Limit. Mladíci zvíťazili v obidvoch svojich zápasoch. V súboji dvoch generácii dali tenisového kanára FC Čelzí. Starší páni s nimi držali krok prvý polčas. Ten skončil bezgólovo.

Pekný futsal sme videli medzi FC Sobotou a Lion Šatex. V súboji najskúsenejších družstiev ligy predviedli krásne zákroky obaja brankári. Hlavne Adrian Šavel z Lionu chytil zopár tutoviek, Sobotčania ho riadne vyzvŕtali v bráne. Levom nepomohla ani záverečná hra bez brankára, nedokázali vyrovnať. Podľahli Sobote 2:1.

Družstvá Staropramen a Veľká 1984 mali voľno.

Po prvom 2-kole máme niekoľko krát sa opakujúce číslo 3…

• 3 brankári si udržali čisté konto v zápase – Mlynarčík z Beer Boys, Šavel z Lion a Lazor z No Limit.

BEER BOYS – FC ČELZÍ 15:0 (6:0)
góly: Valuš 3, Tomko 3, Melicherčík 3, Diabelko 3, Čistý 1, Gallovič 1, Harhovský 1
brankári: Mlynarčík – Vaško Š.ml.
Ž.K: Dziviak /FC ČELZÍ/

B-TEAM – FC SOBOTA 2:5 (1:1)
góly: Oravec 2 – Beller 3, Barabas 1, Palutka 1
brankári: Petrek – Lang
Ž.K: Bača /B-TEAM/

DAREBÁCI – LION ŠATEX 0:2 (0:0)
góly: Kovalčík 1, Vojčík S. 1