Zápas proti Martinu sa zlomil v závere. Rozhodli presilovky

Domáce prostredie a nevýrazný výkon v Nitre velili Popradčanom bodovať naplno, čomu podriadili taktiku od úvodných minút. Ešte osem minút pred koncom zápasu to vyzeralo, že body ostanú doma. No potom prišli čierne minúty Popradu.

Ilustračný obrázok k článku Zápas proti Martinu sa zlomil v závere. Rozhodli presilovky

Už v 2. minúte mohol po zmätkoch v obrane hostí skôrovať Klouda, ale puk z jeho hokejky smeroval mimo bránky. V 10. minúte sa gólman Šúrek vyznamenal pri šanci Buca a cestu do siete si nenašiel ani teč Skokana po Koskinenovej strele. Prvý úspech zaznamenali domáci v 16. minúte, keď šikovnú kombinačnú akciu zakončil bekhendom Vandas.

V 22. minúte mal druhý gól na hokejke Sabolič keď položil Šúreka, ale zakončil nepresne. Krátko nato však Špelda prestrelil pohotovým príklepom všetko čo mu stálo v ceste a domáci viedli 2:0. Martinčania sa nevzdávali a snažili sa o kontaktný gól. V 26. minúte reflexívny zákrok betónom zabránil skórovať Beranovi, po ktorom to v dvoch sľúbných akciách skúšal aj Petruška. Aktivita Martina priniesla úspech v 34. minúte, keď strelou spoza obrancov zaskočil Nikkiläho Dírer a znížil na rozdiel gólu.

Vyrovnanie prišlo hneď po vhadzovaní na začiatku tretej tretiny, keď po chybe obrany sa dostal k puku osamotený Beran a poľahky prekonal Nikkiläho. 45. minúta patrila brankárovi Šúrekovi, ktorý skvelými zákrokmi zabránil Takáčovi, Skokanovi a Tomasovi prikloniť misky váh opäť na stranu Popradu. V 48. minúte delili Buca od gólu len centimetre. Skvelý Šúrek dokázal odolávať šanciam Popradu len do 52. minúty, kedy sústavný tlak premenil blafákom na tretí gól Tomas. Hostia však v úplnom závere dokázali zázračne strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Najskôr v 59. minúte odvolali brankára a so šťastím sa im podarilo vyrovnať, keď sa krížna prihrávka Petrušku odrazila od domáceho obrancu za bránkovú čiaru a 8 sekúnd pred koncom Petruška strelou zblízka zabezpečil prekvapujúce rozuzlenie zápasu.

HK Poprad – MHC Mountfield Martin 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Góly: 16. Vandas, 24. Špelda, 52. Tomas – 59., 60. Petruška, 34. Dírer, 41. Beran. Rozhodovali: Jura – Bogdaň, Smerek, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1045 divákov

Zostavy:
HK Poprad: Nikkilä – Šterbák, Špelda, Kovačevič, Kramár, Pentikäinen, Kurali, Dinda, M. Turan – Sabolič, Klouda, Tomas – Vandas, Balán, Buc – Skokan, Koskinen, Takáč – Gríger, B. Rapáč, Macejka
MHC Mountfield: Šúrek – Novotný, Danko, Pukalovič, Tupý, Zukal, Perniš, Pacalaj, Beňa – Petruška, Beran, Fadrný – Markovič, Hollý, Mikušovič – Murček, Vartovník, Slávik – Hús, Dírer, Kentoš