Peter Handzuš Futbal

Zázrak sa nekoná: Skalica vyradila Poprad a postúpila do finále Slovnaft Cupu

V odvetnom súboji semifinále 48. ročníka Slovenského pohára zdolali Skaličania futbalistov FK Poprad 2:0 a získali tak finálovú miestenku.

Ilustračný obrázok k článku Zázrak sa nekoná: Skalica vyradila Poprad a postúpila do finále Slovnaft Cupu

Skaličania potrebovali na zmazanie jednogólového manka z prvého zápasu len osem minút. Z prvej šance stretnutia otvoril skóre útočník Hruška. Gól viac nabudil hostí a tí sa viackrát pokúšali o vyrovnanie. V prvom polčase kopali štyri rohové kopy, ktoré im však k skórovaniu nepomohli.

Za nepremenné šance pykali v druhom polčase, keď postupový gól pre Skalicu zaznamenal v 69. minúte Mészáros. Záverečné šance Popradu výraznejší tlak nepriniesli a domáci si postupový výsledok na konci postrážili. Skaličania, ktorým v II. lige skupiny o postup do Fortuna ligy patrí druhé miesto a majú šancu na účasť medzi elitou, tak dostanú šancu zabojovať aj o ďalšiu trofej.

MFK Skalica – FK Poprad 2:0 (1:0)
Góly: 8. Hruška, 69. Mészáros.
Rozhodovali: Pavlík – Žákech, Pozor

Skalica: Čikoš-Pavličko – Szöcs, Švrček, Lipták, Vaščak, Šebesta, Hlavatovič, Mizerák, Majerník, Mészáros, Hruška
Poprad: Malec – Hatok, Palša, Peciar, Maťaš, Hric, Medak, Kukoľ, Šesták, Kapláň, Šašinka
/prvý zápas: 0:1, postúpila Skalica/