Zmena trénera pomohla: Nová metla vymietla nitrianske pavučiny

Marcel Ozimák vymenil na trénerskej lavičke HK Poprad Petra Jonáka. Nový tréner je s kamzíkmi od pondelka, v piatok ich koučoval proti Nitre.

Ilustračný obrázok k článku Zmena trénera pomohla: Nová metla vymietla nitrianske pavučiny

Zápas začali od úvodu obe mužstvá aktívne a boli z toho šance na oboch stranách. Veľkú príležitosť mal v 4. minúte domáci Slovák, ktorý ale nezúročil milimetrovú prihrávku Blackwatera. Domáca obrana si v 6. minúte nedala pozor na Lichanca, ktorý otvoril skóre – 0:1. Už o dve minúty si zobral puk hosťujúci Štrauch, ktorý sa efektnou kľučkou zbavil obrancu a prekonal Valenta – 0:2. Domáci boli aj naďalej zakríknutí. V 15. minúte išli hostia už do trojgólového vedenia zásluhou Rapáča a do nitrianskej brány išiel Foltán.

Druhá tretina začala podobne ako prvá. Nitrania sa snažili niečo vytvoriť, ale chýbal im dôraz. Popradčania na druhej strane aj naďalej hrozili z rýchlych protiútokov. V polovici stretnutia Nitra zvýšila aktivitu, ale viacero dobrých pokusov skončilo iba na popradskom brankárovi Šúrekovi. V 33. minúte zapracoval vo vlastnom oslabení výborne Macík, ktorý získal puk a zadovkou našiel medzi kruhmi Štefanku a ten prestrelil Šúreka – 1:3. Nitra pokračovala v aktívnom prejave a výsledkom toho bol gól v presilovej hre o dvoch hráčov z hokejky Blackwatera – 2:3.

Nitra si v druhej tretine vybojovala zníženie na rozdiel gólu, ale hneď na začiatku tretej tretiny inkasovali domáci z hokejky Krempaského – 2:4. Nitrania sa nevzdávali aj naďalej sa snažili tlačiť do brány. Veľkú šancu na zníženie mal v 49. minúte domáci obranca Ordzovenský, ale jeho tvrdá strela spomedzi kruhov tesne minula bránu Šúreka. V 52. minúte mali domáci hráči už vyšachovanú obranu aj brankára hostí, ale Šúrek sa ešte dokázal presunúť a zakončenie Blackwatera betónom vykopnúť. V 57. minúte nebezpečne atakoval v strednom pásme Slováka Abramov a vyslúžil si trest do konca stretnutia. V 58. minúte sme videli pästnú výmenu Versteega s Lichancom. Nitra v závere ešte skúsila hru bez brankára, ale Zagrapan strelil gól do prázdej brány a upravil konečný stav na 2:5.

HK Nitra – HK Poprad 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)
Góly: 33. Štefanka (Macík), 35. Blackwater (König, Milam) – 6. Lichanec (Semorád, Štrauch), 8. Štrauch, 15. Rapáč (Troliga), 43. Krempaský (Lichanec), 60. Zagrapan. Rozhodovali: Lokšík, Novák – Krajčík, Výleta, vylúčení: 8:12, navyše: Versteeg 10 minút za hrubosť – Abramov 5+DKZ za napadnutie, Lichanec 10 minút za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 2541 divákov

Nitra: Valent (15. Foltán) – Milam, Versteeg, Mezei, Pupák, Ordzovenský, König, Kuzma, Piačka – Blackwater, Slovák, Laliberté, Kutálek, Krištof, Ručkay, Bajtek, Štefanka, Macík, Bene, Paukovček, Chalupa

Poprad: Šúrek – Fabian, Pokovič, Brejčák, Dinda, Kuráli, Suchý, Bagin, Krempaský – Abramov, Mlynarovič, Kroták, Henderson, Zagrapan, Lapšanský, Bondra, Rapáč, Štrauch, Lichanec, Semorád

40

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Vstup do zápasu sme jednoducho prespali a nemali sme adekvátny pohyb, nasadenie a tlak do brány, aký by sme mali mať hlavne doma. Hráči si musia uvedomiť, že aj keď hráme doma, tak tie ostatné mužstvá sem neprídu a neporazia sa sami zato, že prišli do Nitry. Za stavu 3:0 je to veľmi ťažké otáčať, aj keď sme sa dostali späť do zápasu. Potom sme však dostali dva nešťastné góly. Tretí a štvrtý sme dostať nemuseli. Ani z vyložených šancí sme dnes nestrieľali góly, takže sme prehrali a je to škoda doma stratiť body, aj keď Poprad hral veľmi dobre, dobre korčuľoval a bol obetavý. Veľké množstvo striel zblokovali, čiže si o ten kúsok viac išli za tým a priklonilo sa to na ich stranu.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Pre mňa to bol prvý zápas pri popradskom mužstve. Nevedel som čo bolo dovtedy. Od pondelka som sa vrátil trochu predčasne, aby sme mali aspoň 4–5 dní na prípravu mužstva dať im nejaký systém a tvar. Teraz sa nepozerám na výsledok, aj keď som veľmi rád, že sme získali tri body, ale hlavne z emocionálneho hľadiska je to pre tím také strčenie dopredu. Hra bola vyrovnaná a ja si myslím, že Nitra má veľmi kvalitné mužstvo. My sme aj so šťastím dali tie prvé tri góly. Hrali sme veľmi veľa oslabení, ktoré nám zobrali sily. Som veľmi rád, že sme dokázali ustáť tlak, ktorý Nitra mala. Veľmi ma mrzí ten faul, ktorý spravil náš hráč na Slováka a verím, že mu nič vážne nebude.“