Monika Vengrínová Hokej

Zvolenčania prišli do Popradu len s tromi päťkami: Tempo Kamzíkov neudržali

Aj napriek tomu, že zápas sa spočiatku javil veľmi vyrovnane, už v druhej tretine ťahali Zvolenčania za kratší koniec. Bez siedmich zranených hráčov nemohli hostia držať s našimi tempo a napokon podľahli Kamzíkom vysoko 2:5.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania prišli do Popradu len s tromi päťkami: Tempo Kamzíkov neudržali

V šlágri extraligového kola videli diváci pod Tatrami úvodný gól už po 105. sekundách hry, keď skóre otvoril Popradčan Matis. Zvolenčania odpovedali o necelé 4 minúty keď utešený pas Bortňáka doklepol do siete Brabenec a bolo vyrovnané. Hostia však nenechali nič na náhodu a aktívnym poňatím hry sa dokázali dostať i do vedenia, keď si Brabenec s Bortňákom úlohy vymenili a na 2:1 zvyšoval druhý menovaný. Bortňák mohol v 19. min Zvolen dostať aj do dvojgólového vedenia, keď ho v nájazde dvoch na jedného po Makovského fatálnej chybe na útočnej modrej hľadal Podkonický. Domáci odpovedali najlepším možným spôsobom, keď v presilovke sekundu pred prvou sirénou vyrovnal na 2:2 Fabian.

Aj v prostrednej časti sa hral divácky atraktívny útočný hokej. Najmä hosťujúci Zvolen sa snažil o nátlakový hokej a útočil miestami všetkými hráčmi v poli. Šance sa rodili na oboch stranách, no gól dlho nepadal. Domácim priaznivcom prešiel mráz po chrbte, keď na ľade po nepríjemnom náraze ostal útočník Bartečko, no onedlho ich zahriala malebná akcia druhého útoku, na ktorej konci bol Paločko – 3:2.

V tretej tretine sa čakala dráma, no s tým sa nechcel zmieriť Tomáš Sýkora, ktorý za Šimkovou bránou vybojoval puk a naservíroval štvrtý gól Bartečkovi ako na podnose. Zvolenčania sa síce snažili, v koncovke im však chýbala i šťastena, Bortňák nepresnou koncovkou dokonca zahodil trestné strieľanie, ďalší nájazd nepremenil Jurík. Poprad pozorne pokrýval stredné pásmo a za burácajúceho potlesku svoje vedenie udržal, v presilovke dokonca Paločko zvýšil na 5:2. „Kamzíci“ sa dostali na druhé miesto extraligovej tabuľky, keď preskočili práve Zvolen.

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Súper sa spočiatku na ľade veľmi dobre pohyboval, dobre kombinoval a bol správne agresívny. Dôležitý moment bol Fabianov gól na 2:2. Vedeli sme, že hostia hrajú len na tri päťky a naše tempo nemohli vydržať. Súpera sme vysoko prestrieľali a presadili sa aj v koncovke. Chcel by som pochváliť aj brankára Kostúra, ktorý riešil problematické situácie perfektne.“

Josef Turek, tréner Zvolena: „Máme problémy vôbec zložiť zostavu, máme 7 zranených, ale nevyhovárame sa na to. Opticky sa síce zápas javil ako vyrovnaný, no so 14 strelami na bránu sa ťažko vyhráva. Prvú tretinu sme boli lepším tímom, no zrazil nás gól na 2:2. Potom sme už ťahali za kratší koniec povrazu.“

HK Poprad – HKM Zvolen 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)

Góly: 2. Matis (Kasík, Hvila), 20. Fabian (Bartečko, Sýkora), 35. Paločko (Kroták, Takáč), 44. Bartečko (T. Sýkora), 58. Paločko ( Takáč, Kasík) – 6. Brabenec (Bortňák, Podkonický), 9. Bortňák (Brabenec, Podkonický). Rozhodovali: D. Konc – Sčensný, Výleta
vylúčení: 2:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1 416 divákov