2. kolo Bowling Tour zažilo Perfect game: Pavlikovský to dal za 300!

V stredu sa odohralo druhé kolo Bowling Tour mesta Poprad. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 30 hráčov a nebola núdza o skvelé výkony.

Ilustračný obrázok k článku 2. kolo Bowling Tour zažilo Perfect game: Pavlikovský to dal za 300!
Zdroj: BK CityBowling Poprad

Áčko vyhral Pavlikovský

V skupine A sa najviac darilo Vladimírovi Pavlikovskému, ktorý vyhral základnú časť výkonom 1294 s priemerom 215,67. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1095 bol Peter Očvár. V prvom kroku finále sa stretli Peter Očvár 161, Igor Lendácky 168 a Ján Petras 175, čo ho posúvalo do ďalšieho kroku.

„V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Ján Petras 183, Werner Gerdenits 199 a František Kuziel 202, čo ho posunulo do celkového finále, kde na neho čakal víťaz kvalifikácie Vladimír Pavlikovský. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Pavlikovský výkonom 224 a s celkovým priemerom 216,86. Na druhom mieste skončil Kuziel výkonom 144 s priemerom 192,63 a tretí Gerdenits s celkovým priemerom 204,71,“ informoval Ľubomír Krul z BK CityBowling Poprad.

PREČÍTAJTE SI AJ: Začala sa popradská Bowling Tour: Prvé kolo, dve skupiny, 27 hráčov

Béčko patrilo Niedobovi

V skupine B sa víťazom kvalifikácie stal Ján Niedoba výkonom 1112 s priemerom 185,33. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Július Karolčík s výkonom 1025. V prvom kroku hrali proti sebe Mária Kovalčíková 167 (vrátane handicapu), Júlis Karolčík 163, Matúš Gajdoš 148 a Anton Paločko 200, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále.

„V druhom kroku sa stretli Paločko 198, Roman Gavalér 161, Volker Kessler 184 a Dušan Evinic 210, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde ho čakal Niedoba ako víťaz kvalifikácie,“ dodal Krul. Skupinu B nakoniec vyhral Evinic výkonom 204 s celkovým priemerom 189,38. Druhý skončil Niedoba 180 a s celkovým priemerom 184,57 a na treťom mieste skončil Paločko s priemerom 179,38.

Cenu za najvyšší náhod a zároveň PERFECT GAME (300) + Jackpot si odniesol Vladimír Pavlikovský. Tento rok to bola v herni CityBowling Poprad prvá PERFECT GAME.