4. kolo popradskej bowlingovej Tour: Petras zdolal Pavlikovského

V stredu 9.11.2016 sa stretli už štvrtý krát priaznivci Bowling Tour mesta Poprad 2016/2017. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 31 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku 4. kolo popradskej bowlingovej Tour: Petras zdolal Pavlikovského
3

4. kolo sa hralo na 40 stopovom mazaní, ktoré bude použité na oblastných Czech Old School 2016. V skupine A sa najviac darilo Vladimírovi Pavlikovskému, ktorý vyhral základnú časť výkonom 1270 s priemerom 211,67. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1071 bol Igor Lendácky.

„Nakoľko si niektorí hráči potrebovali oddýchnuť pred cestou na Czech Old School do Pardubíc, tak sa nemohli zúčastniť finále a tak sa stretli v skupine A v dvoch finálových krokoch iba traja hráči,“ informoval Ľubomír Krul z BK CityBowling Poprad.

V prvom kroku finále sa stretli Marián Turek 198 a Ján Petras 215 a tým postupoval do celkového finále, kde naňho čakal Vladimír Pavlikovský. Obaja mali veľmi dobrú formu a tak sa medzi nimi zviedol v podstate vyrovnaný súboj. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Petras s výkonom 236 a s celkovým priemerom 201,25. Na druhom mieste skončil Pavlikovský výkonom 210 a s priemerom 211,43 a na treťom mieste sa umiestnil Turek s priemerom 207,71.

Zdroj: BK CityBowling Poprad

V skupine B sa stal víťazom kvalifikácie Dušan Evinic s výkonom 1137 a priemerom 189,5. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Ľubomír Kožík s výkonom 1048. V prvom kroku hrali proti sebe Kožík 141, Bohuslav Valíček 158, Roman Gavalér 190 a najviac 202 bodov (vrátane handicapu) hodila Mária Kovalčíková, ktorá postupovala ďalej.

„V druhom kroku sa stretli Kovalčíková 114 (vrátane handicapu), Milan Mešťan 152, Pavel Bubelíny 188 a Anton Paločko 197, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde naňho čakal Evinic ako víťaz kvalifikácie,“ vysvetlil Krul.

Skupinu B nakoniec vyhral Paločko výkonom 205 s celkovým priemerom 185,25, druhý skončil Evinic výkonom 168 a s priemerom 186,43 a na treťom mieste sa umiestnil Bubelíny s priemerom 183,00.