Aj takto sa to dá: Do Spojenej školy na Letnej ulici zavítal ekologický Mikuláš

Do Spojenej školy na Letnej ulici v Poprade vo štvrtok (6.12.) zavítal ekologický Mikuláš. Balíčky boli čímsi výnimočné, čo si pochvaľovali aj rodičia.

Martin Sýkora

Netradičné balíčky

Spolok rodičov tamojších detí sa rovnako ako minulý rok rozhodol spraviť mikulášske balíčky pre ich ratolesti trochu inak, a to s ohľadom na životné prostredie, so zreteľom na zdravie a na slovenských dodávateľov. Informoval o tom predseda spolku Pavol Zalom. „Balíčky odovzdal Mikuláš deťom v ekologických papierových taškách, a nie v igelitových vreckách. Taktiež jedna mamička upiekla zdravé medovníčky zo špaldovej múky, nechýbalo rôzne ovocie a zdravé sladkosti. Zároveň sme pri príprave mysleli aj na naše deti s rozličnými potravinovými intoleranciami či zdravotnými problémami a pripravili sme pre ne špeciálne balíčky, na ktorých si tento rok určite budú môcť pochutiť,“ ozrejmil Zalom.

Zdroj: Spojená škola Letná

Začiatok tradície

Spojená škola na Letnej ulici sa snaží počas vyučovania venovať aj ochrane životného prostredia a k tomuto zámeru sa tiež pridali rodičia jej žiakov. „Postavili sme sa k mikulášskym balíčkom trochu inak, pretože igelitové vrecúško je veľkou záťažou pre prírodu, pričom papierová taška sa dá použiť aj na iný účel, a ak by sa aj vyhodila, tak je to oveľa príjemnejšie pre životné prostredie,“ upozornil Zalom a dodal, že deťom odovzdali dohromady 460 takýchto balíčkov. Akciu zorganizovali rodičia v tejto podtatranskej škole už druhýkrát a osvedčila sa. Deti majú podľa Zaloma z balíčkov rovnakú radosť ako z tých klasických plastových. „Páči sa to rodičom, deťom a aj učiteľom. Boli by sme veľmi radi, keby sme v tomto nezostali sami a keby už možno na budúci rok nebol ekologický Mikuláš len na Spojenej škole Letná. Ak by sa tohto nápadu chytili viaceré školy, nielen v Poprade, ale na celom Slovensku, tak by sme si určite vedeli to životné prostredie lepšie chrániť,“ uzavrel Zalom.

Zdroj: TASR