Tlačové správy

Ako byť v bezpečí pri plávaní?

Leto je jedným z najlepších období na kúpanie s priateľmi a rodinou. Keď sa vyberiete na takýto výlet, nesmiete zabudnúť na ochranné prostriedky a tieto tipy, aby ste sa neutopili.

Ilustračný obrázok k článku Ako byť v bezpečí pri plávaní?
Zdroj: Feature digital

Predtým, ako sa vyberiete na kúpalisko, overte si jeho povesť, či má bezpečné bazény alebo dostatočné bezpečnostné opatrenia. Ak áno, opýtajte sa na ich internetové pripojenie, aby ste si mohli aj po plávaní zahrať svoje obľúbené online hry ako Doxxbet Casino. Okrem toho budete môcť surfovať nielen na vlnách ale aj na internete, či byť v kontakte s vašimi milými.

Plávanie je skvelý šport pre vašu kondičku a je to príjemná aktivita s priateľmi a rodinou. Je však známym faktom, že bežnou príčinou úmrtí mladých ľudí je bezohľadné plávanie. Niekoľko jednoduchých tipov a bezpečnostných pravidiel zaistí, že nebudete zranení pri plávaní a môžete sa vyhnúť iným nehodám, ktoré môžu mať za následok smrť. Tu je niekoľko bezpečnostných pravidiel, ktoré zásadne dodržiavajte vždy, keď idete plávať.

Prečítajte si tabule s upozorneniami

Je dôležité, aby ste si pozorne prečítali pravidlá kúpaliska, ktoré sú uvedené vedľa bazénov. Tieto vás majú chrániť. Pravidlá zaisťujú, že ste v bezpečí a bazén zostane hygienický a bez mikroorganizmov. Ak plávate v bazéne, prečítajte si označenie o výške hladiny vody a v mori majte na pamäti potápačské oblasti. Ak plávate na otvorenej vode, skontrolujte, či je vodná plocha vhodná na plávanie, a pozrite sa okolo seba, či neobsahuje výstražné značky, medzi najbežnejšie patria napríklad výstrahy na ostré skaly alebo zvieratá, prípadne ak voda nie je vhodná na plávanie alebo potápanie, pretože je to čistená odpadová voda. ‍

Nebehajte okolo bazéna!

Dlaždice alebo okolie bazéna môžu byť extrémne klzké, a preto zabezpečte, aby ste ani vy ani vaše deti nebehali okolo bazéna, aby do neho nespadli, a to najmä do hlbších častí. Zároveň buďte opatrní pri vstupe a výstupe z bazéna. Použite pritom zábradlie. To by malo uľahčiť samotný akt a zaistiť odolnosť voči nehodám.

Pozrite sa naokolo, než sa ponoríte

Pri potápaní sa uistite, že voda nie je príliš plytká a v bazéne nie sú žiadne veľké kamene ani ostré predmety. Ak je voda príliš plytká, ponorenie alebo skok do vody môže spôsobiť vážne zranenie hlavy. Ak ste v bazéne, vyhľadajte vývesné štíty s hĺbkou vody a uistite sa, že keď sa potápal, máte istotu, že nemáte niekoho okolo seba.

Odhadnite svoje plavecké schopnosti

Keď plávate, nechoďte ďalej ani hlbšie, ako si myslíte, že dokážete zvládnuť. Choďte tam, kde vám je príjemné plávať a tam, kde to poznáte. Vždy si prečítajte značky hĺbky okolo bazéna. V hlbšej časti sa môžete potápať, ak ste sebavedomí. Ak plávate na otvorených vodách, uistite sa, že máte dostatok energie na plávanie aj späť na breh. Naučte deti, že plávanie na otvorenej vode sa líši od plávania v bazéne. Uvedomte si situácie, ktoré sú jedinečné pre otvorenú vodu, ako je obmedzená viditeľnosť, hĺbka, nerovný povrch, prúdy a podtlak. Tieto potenciálne riziká môžu spôsobiť, že plávanie na otvorenej vode bude náročnejšie ako plávanie v bazéne. ‍

Nikdy neplavajte sami

Uistite sa, že plávate tam, kde je prítomný plavčík. Keď ste s priateľmi, riaďte sa systémom kamarátov, kde si dávajte jeden na druhého pozor. Vždy je najlepšie mať kamoša, aj keď je okolo plavčík. V prípade akýchkoľvek nehôd sa uistite, že zavoláte pomoc skôr, ako sami podniknete okamžité opatrenia na záchranu topiacej sa osoby. ‍ Na kúpanie taktiež používajte primeraný opaľovací krém. Chlór a slnko sú kombináciou, ktoré vytvárajú ideálne podmienky na spálenia kože. Môžete tiež použiť plavky a ďalšie výrobky, ktoré vám pomôžu zakryť odhalenu pokožku. Aj keď ste pri plávaní v pohode a vo vode, existuje pravdepodobnosť dehydratácie. Noste preto so sebou fľašu vody a doprajte si pravidelné dúšky, aby ste predišli dehydratácii. Plavci by mali mať vždy po poruke správne bezpečnostné vybavenie. V prípade akejkoľvek nehody alebo nešťastia pri plávaní sa uistite, že máte k dispozícii záchrannú vestu a lekárničku.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Feature digital
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM