Martin Sýkora Rôzne

Aktívny relax: V Bachledovej doline a Jezersku pribudli trasy na severskú chôdzu

Nové trasy určené na severskú chôdzu vznikli tento mesiac v okolí Bachledovej doliny a Jezerska v okrese Kežmarok. Jedná sa o niekoľko kilometrov nových trás.

Ilustračný obrázok k článku Aktívny relax: V Bachledovej doline a Jezersku pribudli trasy na severskú chôdzu
Zdroj: pixabay

Vyznačené boli tri trasy rôznej náročnosti dlhé päť, 6,5 a 11 kilometrov. „Budúce leto plánujeme pre tento šport vyznačiť ďalšie trasy. Chodníky vedú turistov prírodou Spišskej Magury a ponúkajú pekné výhľady na Belianske Tatry i Pieniny,“ uviedla marketingová špecialistka Martina Múdra. Návštevníci počas chôdze zároveň spoznávajú miestnu faunu a flóru a prechádzajú okolo rôznych zaujímavých miest, ako je Jezerské jazero, vyhliadková veža, hrebeň Spišskej Magury či ľudovou architektúrou obce Jezersko.

Mapky chodníkov sú k dispozícii v infocentrách a ubytovacích zariadeniach v okolí. „Severská chôdza patrí na Slovensku medzi čoraz populárnejšie športy. Pri tejto nenáročnej aktivite zapájame až 90 percent svalov tela. Oproti klasickej chôdzi sú vo väčšej miere zapájané aj svaly chrbta, šije a rúk, čím sú odbremenené kĺby a svaly nôh,“ vysvetlila Múdra. Palice zároveň poskytujú stabilitu v horskom a nerovnom teréne.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM