Ani po 12. kole PHL sa nič nemení. HK Blue Tigers sú stále na čele

Pred Vianocami sa odohrali zápasy 12. kola Popradskej hokejovej ligy. V tabuľke nedošlo k žiadnym zmenám. Cez sviatky si tímy dali voľno, aby potom mohli v ťažkých zápasoch s nadšením zhadzovať nadbytočné kilá :-)

Ilustračný obrázok k článku Ani po 12. kole PHL sa nič nemení. HK Blue Tigers sú stále na čele

V sobotňajšom stretnutí sa stretli HK Vulkán s HC Tatry. Prvá tretina priniesla vyrovnaný súboj. Očakávalo sa, že HC Tatry nadviažu na predchádzajúci dobrý výsledok a potrápia súpera, ale „Vulkánci“ zabrali a pokorili svojho súpera.

V nedeľu boli na programe tri stretnutia. Domáci HK CCCP mal ťažký deň, keď sa nedokázal ubrániť proti silnej ofenzíve HC Elitu Forces. Hostia si tak pripísali rekord v strelených gólov v PHL.

V boji o spodnú časť tabuľky nastúpili v druhom nedeľnom zápase HK Svit z HC Old`s. Chlapci zo Svitu mali lepší nástup a vo vyrovnanom zápase v druhej tretine viedli o dva góly. „Starým pánom“ sa podarilo na konci druhej tretiny vsietiť gól a tak rozhodla posledná tretina. V nej už dávali góly iba Tatranci a tak zobrali plný bodový zisk. Vyvrcholením 12. kola bol zápas HK Blue Tigers proti HC Sabres. Tímy na čele tabuľky predviedli súboj dvoch vyrovnaných súperov. Aj keď mali „Šable“ viac gólových šancí, predsa sa len tešili výhre domáci, ktorí dokázali svoju efektivitu lepšie zúročiť.

HK Vulkán – HC Tatry 12:4 ( 1:1, 5:1, 6:2 ) Góly: Anovčin 4, Mrukvia 4, D. Jurko, Dubiel, P. Jurko, Bukovič. – Duchnický, Kundis, Pichnarčík, Baselides. Vylúčenia: 2:0

HK CCCP – HC Elite Forces 0:23 ( 0:7, 0:5, 0:11 ) Góly: J. Kočiš 5, Baran 5, Gužiak 5, Vojtko 4, Slebodník 2, Neubeller, Kato Vylúčenia: 1:0

HK Svit – HC Old`s 2:5 ( 1:0, 1:1, 0:4 ) Góly: Slušný, Višňovský – Dula 2, Erhardt, P. Bonk, M. Zalibera Vylúčenia: 6:7

HK Blue Tigers – HC Sabres 5:3 ( 1:0, 2:2, 2:1 ) Góly: J. Sidor 2, V. Snášel, Slaninák, Guzlej – Hohola 2, Burdíček Vylúčenia: 1:4