Monika Vengrínová Rôzne

Atmosféra vianočného jarmoku OBRAZOM: Takto si Popradčania vychutnávali prvý jarmočný deň

Vianoce už klopú na dvere. A kde inde nasať pravú predvianočnú atmosféru, ako na vianočnom jarmoku? Všade rozvoniavajúce klobásky, imelo, či sladká medovina. Ak ste to dnes nestihli, čas máte až do 23. decembra. Zatiaľ si jarmočnú atmosféru vychutnajte aspoň v našej fotogalérii.

Ilustračný obrázok k článku Atmosféra vianočného jarmoku OBRAZOM: Takto si Popradčania vychutnávali prvý jarmočný deň
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

XII.Tradičný vianočný jarmok odštartoval na Námestí sv. Egídia v sobotu ráno o desiatej hodine. Otvorila ho rozprávka Vianočná koleda alebo ako sa Oto ne-dočkal. Okrem toho v programe účinkoval Roman Nadanyi so skupinou, FS Vagonár a Eva Máziková. Nechýbala pravá dedinská zabíjačka, jarmočná zábava či predaj vianočných stromčekov a pstruhov a kaprov priamo z fontány.

Návštevníci jarmoku si prišli na svoje i v stánkoch s rôznymi remeselnými výrobkami, napríklad s tradičnými medovníkmi, s prúteným či drôteným tovarom, keramikou, umeleckými šperkami, výrobkami z dreva či v stánkoch s občerstvením.

Jarmok bude pokračovať v nedeľu o 10.00 hodine rozprávkou O deduškovi Mrázikovi a programom, v ktorom sa predstaví DFS Venček o 11.00 hodine, gospelová skupina G.O.D.S o 12.00 a o 14.00hodine a FS Topľan o 13.00 a o 15.00 hodine. V evanjelickom kostole sa o 17.00 hodine predstavia Brass Collegium. Deti sa potešia stretnutím s rozprávkovými postavičkami na chodúľoch a vodníkom. Vianočný jarmok bude predvianočnú atmosféru na námestí dotvárať až do 23. decembra.

Atmosféra popradského vianočného jarmoku
39
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie