Utorok 23. júl 2019 Oľga  17 °C
Pavol Krupka Rôzne

Benefičný koncert Svetielko nádeje

V popradskom Dome kultúry sa vo štvrtok v podvečer rozhorelo Svetielko nádeje - symbolicky i skutočne. V ruke ho držali deti a dospelí, ktorí obyčajne na javisku nestoja. Spoločnú pohybovú choreografiu predviedli napriek tomu, že im osud nedoprial to

Mentálne postihnutí prežívajú život a šťastie iným spôsobom ako my zdraví. Majú svoj vlastný svet, do ktorého nevidíme. Títo ľudia sú šťastní, keď ich milujeme a prijímame, čo zvyknú vyjadrovať veľmi spontánne. Rovnaké pocity majú, aj keď sa môžu umelecky prejaviť. Či už kolektívne, ako to predviedli aj na popradskom pódiu, alebo individuálne – prostredníctvom výtvarného umenia. Akoby sa chceli odvďačiť za pomoc alebo aspoň za pozornosť , ktorú im (niektorí) preukazujeme.

Obdiv ich optimizmu a podporu tým, ktorí sa o mentálne postihnuté deti a dospelých starajú, prišli vyjadriť aj umelci. Svojimi pohotovými a vtipnými reakciami všetkých zabával ľudový rozprávač Jozef Varga alias Jožko Jožka, zaspieval a zatancoval folklórny súbor Vagonár, tanečnú choreografiu previedli mladí tanečníci z tanečnej skupiny Trend a k dobrej nálade prispela aj hudobná skupina Montana band z Bardejova.

Štandardné reportážne video sme mimoriadne doplnili aj o 14-minútový zostrih (hneď pod textom alebo priamo na portáli YouTube), v ktorom sme sa pokúsili zachytiť aj atmosféru na tomto podujatí.

[code][/code]<i­frame width=„420“ height=„243“ src=„http://w­ww.youtube.com/em­bed/poMCgSvqzGQ“ frameborder=„0“ allowfullscre­en></iframe>

Benefičný koncert Svetielko nádeje
1
Galéria
SvetielkoNadejePP
17
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.