Monika Gécziová Šport

Bežte pre tých, ktorí nemôžu: Pridajte sa v Tatrách alebo kdekoľvek na svete

V rámci jedného z najväčších charitatívnych podujatí na svete môžete bežať za tých, ktorí bežať nemôžu. Pridať sa možno v Starom Smokovci alebo, vďaka aplikácii, kdekoľvek na svete.

Ilustračný obrázok k článku Bežte pre tých, ktorí nemôžu: Pridajte sa v Tatrách alebo kdekoľvek na svete
4
Galéria

Wings for Life World Run je jediným globálnym behom bez cieľovej čiary. Už po šiestykrát celý svet spoločne vybehne v jeden deň a v rovnakú hodinu. Vo Vysokých Tatrách, Melbourne, Jakarte, Osle či v Madride.

Pridajte sa v nedeľu 5. mája 2019 o 13:00 hod. k jednému z najväčších charitatívnych podujatí na svete. Behu sa môže zúčastniť skutočne každý. Či už príležitostný bežec, maratónec alebo vozičkár. Wings for Life World Run spojí v máji celý svet s jediným spoločným cieľom – nájsť liečbu na poranenú miechu. Sto percent z každého registračného poplatku a príspevku putuje v plnej výške na konto nadácie Wings for Life. Informovala o tom komunikačná manažérka akcie Monika Viňanská.

„Vyštartujte spolu s celým svetom v jeden deň a jednu hodinu. V obľúbenom parku, v uliciach vášho mesta, na pravidelnom bežeckom okruhu, alebo na organizovanom App Rune. Prostredníctvom virtuálneho stíhacieho vozidla v aplikácii sa takto behu dokáže zúčastniť ktokoľvek a kdekoľvek na svete,“ vysvetlila Viňanská tým, že aj tento rok je na výber viac alternatív.

Ako uviedla, pridať sa môžete na organizovaný App Run Vysoké Tatry, ktorý bude v Starom Smokovci, ale zabehnúť si môžete aj sami kdekoľvek na Slovensku, s aplikáciou v telefóne. „Ak sa stihnete zaregistrovať do 27. januára, tak bežať budete v novom funkčnom tričku, ktoré vám kuriér doručí priamo domov. Či už sa rozhodnete pre individuálny beh cez aplikáciu, alebo sa zaregistrujete na ten organizovaný,“ uviedla Viňanská.

Prelom vo výskume vďaka bežcom

Wings for Life World Run vznikol s cieľom nájsť liečbu na poranenú miechu. A v roku 2018 sa podaril prvý veľký a významný prelom vo výskume. „Za to patrí veľká vďaka všetkým účastníkom, ktorí posledné roky podporili globálny beh svojimi príspevkami. Prelom bol zaznamenaný vďaka inovatívnej klinickej štúdii STIMO, vďaka ktorej mohli vybraní účastníci s podporou stimulácie opäť robiť prvé kroky. A toto ani zďaleka nie je koniec, ale jeden z prvých významných krokov vo výskume,“ ozrejmila komunikačná manažérka s tým, že každý príspevok či štartovné poputuje priamo nadácii. Vedci tak budú schopní posúvať ich štúdie ďalej a pomáhať tak viacerým pacientom.

Aplikáciu potrebnú k behu nájdete na Google Play aj v App Store, stiahnutie je bezplatné a štartovný poplatok v deň konania behu je 15 eur. Výška štartovného je rovnaká pre organizovaný aj individuálny App Run. Vďaka tejto aplikácii sa môžete pridať k účastníkom behu z celého sveta, s ktorými vyštartujete v rovnakom momente. Appka funguje na princípe zaznamenávania odbehnutej vzdialenosti pomocou GPS. V pravidelných intervaloch informuje o pozícii virtuálneho stíhacieho auta a čase, kedy vás pri aktuálnom tempe dostihne.

„Wings for Life World Run sa beží v lokalitách na celom svete a všade štartuje v rovnakom čase. V niektorých krajinách práve vychádza slnko, v iných sa beží potme, no vždy s rovnakou myšlienkou – bežať pre tých, ktorí behať nemôžu,“ uviedla Viňanská a dodala, že počas uplynulých piatich ročníkov, čo sa tento beh organizuje aj na Slovensku, ho u nás podporilo takmer desaťtisíc účastníkov, vrátane ambasádorov Filipa Tůmu, Jany Dukátovej či Matej Sajfu Cifru.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie